» آرشیو مطالب » تئاتر عابر بانک شخصی نیست
2953953
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

تئاتر عابر بانک شخصی نیست

آبان 22, 1397 0

آرش دادگر معتقد است که فعالیت تجربی در حوزه تئاتر، سخت شده و تمایلی هم به اجرای آثار تجاری ندارد زیرا نمی‌تواند به تئاتر به‌عنوان عابربانک شخصی نگاه کند.

به گزارش تئاتر آنلاین، آرش دادگر نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر که چندی پیش نمایش «او» را در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برد و قصد داشت اجرای آن را در سالنی دیگر ادامه دهد، به مهر گفت: اجرا کردن تئاتر کار وحشتناکی شده و آنقدر که باید از هزینه‌کردها وحشت داشت، دستمزد بازیگران وحشتناک نیست. الان به سمت سالن‌های خصوصی رفتن هزینه‌های بالایی دارد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر نمی‌توان برای تولید یک اثر نمایشی برآورد هزینه مشخصی داشت. شرایط ادامه اجرای نمایش «او» بعد از اجرا در تماشاخانه ایرانشهر، به همین دلیل فراهم نشد.

دادگر درباره پروژه تئاتری «مکبث» که طی ۲ سال اخیر دغدغه اصلی او برای تولید و اجرا بوده، یادآور شد: می‌خواستم از اول آبان پروژه «مکبث» را شروع کنم ولی نمی‌دانستم به بازیگران باید چه چیزی درباره مکان و زمان اجرای نمایش بگویم زیرا برای سال آینده در تئاتر شهر و تماشاخانه ایرانشهر نوبت اجرایی ندارم.

این هنرمند تئاتر تأکید کرد: من نمی‌توانم در سالن‌های خصوصی تئاتر به صورت همزمان با ۲ یا ۳ نمایش دیگر، «مکبث» را روی صحنه ببرم زیرا در آن شرایط نمی‌توانم کار تجربی انجام دهم. به گونه‌ای هم نمی‌توانم کار کنم که گویی تئاتر همچون عابربانک شخصی‌ام است. من به خاطر تجربی کارکردن حاضرم از خیلی چیزها بگذرم.

وی در پایان سخنان خود درباره دیگر فعالیت‌هایی که در زمینه تئاتر انجام می‌دهد، گفت: در حال حاضر در شهر شیراز به عنوان یکی از داوران جشنواره تئاتر استانی حضور دارم.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×