» برگزیده » تئاتری ها هوای هم را ندارند!
برگزیده - تئاتر ایران

تئاتری ها هوای هم را ندارند!

آبان 8, 1392 5

MrArt.ir: این هفته  میزبان دو هنرمند موفق استان خراسان رضوی در عرصه تئاتر بود.

حمید رضا حافظ شجری متولد 17 دی 1381 محصل سال پنجم ابتدایی است. او سه سال سابقه فعالیت هنری دارد. وی در نمایش های آزادسازی بوکان، دو یک به نفع بارسلونا و فیلم کوتاه شهربازی را بازیگری کرده است. حمید رضا دارای لوح تقدیر در هفته تئاتر 92 و نفر اول بازیگر مرد در جشنواره تئاتر رضوان را دارد.

•    بیشتر بچه های مدرسه پیش من آمدن!
حمید رضا که زیر نظر “فرشید تمرین” وارد عرصه هنری شد به واسته بازیگری در نمایش “مهسا غفوریان” معروفیت خود پیدا کرد.

وی پس از هنرآفرینی در نمایش “دو یک به نفع بارسلونا” آنچه در مدرسه برایش اتفاق افتاد را با لحن کودکانه اینگونه بیان می کند: مدیر، معلم و بچه ها خبر نداشتن اما وقتی خبر مقام اول بازیگر مرد جشنواره توی روزنامه چاپ شد، کلاس چهارمی ها و ششمی ها و همه به دیدنم آمدند.

پشتکار این بازیگر توانست این راه سخت را در دوران کودکی به مرحله اجرا برساند که در این خصوص پدرش به خبرنگار “نخست” گفت: پسرم برای تست بازیگری روزها و ساعت های زیادی وقت صرف کرد تا بتواند استعدادش را معرفی کند.

به یقین “مهسا غفوریان” را می توان اولین کارگردانی دانست که استعداد های “حمید رضا حافظ شجری” را به اهالی هنر نمایش داد.

این کاگردان تئاتر درباره فضای کاری اش با “حمید رضا” می گوید: من همانطور که با دیگر بازیگران برخورد و صحبت می کردم با او هم به همان شکل بودم، او به من اعتماد کامل داده بود.

01

مهسا غفوریان متولد 1366 (شهریور) و لیسانس نفاشی است. او فعالیت هنری در زمینه بازیگری تئاتر، طراح پوستر، بروشور، لباس، کارگردان و نویسندگی را از سال 1386 آغاز کرد. مهسا در جشنواره های استانی و کشوری از جمله فجر را پشت سر گذاشته است.

•    از ماست که بر ماست
این بازیگر جوان در گفت گوی اختصاصی با “نخست” گفت: در استان، ما تئاتری ها هوای هم دیگر را نداریم، تا خودمان پشت هم نباشیم چطور توقع داریم دیگران از جامعه هنری تئاتر حمایت کنند؟

مهسا غفوریان ضمن بیان به اینکه خراسان رضوی یکی از قطب های اصلی تئاتر کشور است، اشاره کرد: زمانی که در تبریز دانشجو بودم وقتی یک تئاتر با پوستر آبی رنگ اجرا داشت، شهر آبی می شد و این نشان از حمایت ارگان ها از تئاتر است. اما با توجه به پشتوانه های هنری در استان آنچه باید عملی شود صورت نگرفته است.

این کارگردان و نویسنده تئاتر تبلیغات را موثرترین بخش یک اثر هنری می داند و افزود: مردم تئاتر را می فهمند، مردم تئاتر را دوست دارند و تفاوت یک جٌنگ با تئاتر را درک می کنند، فقط نمی داند کی و کجا می شود تئاتر واقعی ببینند.

مهسا با نمایش “دو یک به نفع بارسلونا” توانست 6 جایزه از بیست و سومین جشنواره تئاتر استانی رضوان را از آن خود کند و آن را به جشنوراه منطقه ای فجر برساند.

تعداد دیدگاهها: 1

  1. دانلود آهنگ

    خیلی کارتون درسته.مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×