» آرشیو مطالب » تئاترهای کمدی به رقابت می‌ پردازند
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

تئاترهای کمدی به رقابت می‌ پردازند

اردیبهشت 18, 1396 0

رییس شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی اعلام کرد که فراخوان نخستین مسابقه فرهنگی هنری تئاتر کمدی در هفته جاری منتشر می شود.

به گزارش تئاتر آنلاین، رحمت امینی رییس شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره برنامه ریزی این شورا در حوزه تئاترهای کمدی (آزاد) به مهر گفت: پیرو پیش بینی و برنامه ریزی کارگروه تئاتر کمدی شورای ارزشیابی و نظارت مبنی بر برگزاری یک رقابت بین گروه های تئاتر کمدی (آزاد)، هفته جاری فراخوان نخستین مسابقه فرهنگی هنری تئاتر کمدی را منتشر می کنیم.

وی با اشاره به اینکه این مسابقه دارای بخش های مختلف است، اظهار کرد: از این رو از اسم جشنواره برای مسابقه فرهنگی هنری تئاتر کمدی استفاده نکردیم چون شکل اجرایی اش با جشنواره متفاوت است.

رییس شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی توضیح داد: بعد از انتشار فراخوان آثاری که اجرا می شوند به چند شکل مورد کارشناسی و داوری قرار می گیرند. یک مرحله آثار توسط کارشناسان مرسوم شورا مورد ارزیابی قرار می گیرند و در مرحله بعد توسط داورانی که مشخصا انتخاب می شوند و بدون اعلام قبلی در طول اجراها به تماشای آثار می نشینند، کار ارزیابی انجام می شود. یک مرحله هم نظرسنجی مردمی برای آثار انجام می شود.

امینی یادآور شد: تئاترهای کمدی طی چند ماه مورد ارزیابی قرار می گیرند و پیش از آغاز ماه محرم، برگزیدگان این مسابقه فرهنگی هنری معرفی می شوند.

وی در پایان تأکید کرد: یکی از آیتم های تأثیرگذار در همه بخش ها، تأثیرات فرهنگی هنری این آثار است یعنی اینکه کدام نمایش، نمایشنامه و بازیگر از نظر وجوه فرهنگی و هنری تأثیرگذاری بیشتری بر مخاطب دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×