» آرشیو مطالب » بندیکت کامبربچ صحنه‌های «دکتر استرنج ۲» را خشن‌تر کرد
4308696
آرشیو مطالب - سینما و تئاتر بین الملل

بندیکت کامبربچ صحنه‌های «دکتر استرنج ۲» را خشن‌تر کرد

مهر 26, 1401 1

4308696

بازیگر انگلیسی «دکتر استرنج» با بازنویسی برخی صحنه‌های فیلمش آن را تیره‌تر کرده که با اقبال همکارانش هم روبرو شده است.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، بندیکت کامبربچ با بازنویسی برخی صحنه‌های «دکتر استرنج ۲» آنها را تیره‌تر کرد چون معتقد بود نیاز به خشن‌تر شدن وجود داشت.‌

وقتی فیلم دوم «دکتر استرنج» با عنوان «دکتر استرنج در چند جهانی دیوانگی» در بهار امسال راهی سینماها شد، شخصیت جادویی دنیای مارول با بازی بندیکت کامبربچ را دوباره در مرکز توجه دوستداران فیلم‌های ابرقهرمانی قرار داد. پس از موفقیت بزرگ «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست»، فیلم دوم «دکتر استرنج» دنیای سینمایی مارول را بیشتر از همیشه به مرزهای فراواقعی برد و طرفداران را به سفر بصری جدیدی کشاند.

بسیاری این موفقیت خلاقانه را به سام ریمی کارگردان فیلم نسبت دادند که با ابداع موثر این ژانر با سه‌گانه «مرد عنکبوتی»‌ در دهه ۲۰۰۰ با این فیلم بازگشته بود. وی منابع این ژانر، کتاب‌های کمیک و داستان‌های ترسناک را چنان با هم ترکیب می‌کرد که معجونی عالی برای نهایت خیال فراهم می‌ساخت. حتی او بود که کوین فایگی رئیس مارول را متقاعد کرد تا برخی صحنه‌های خشن این فیلم را حذف نکند.

اکنون در مصاحبه‌ای جدید بندیکت کامبربچ روشن کرده که علاوه بر بازی در این فیلم، در بازنویسی فیلمنامه هم مشارکت داشته و در برخی از صحنه‌ها با پیشنهادهایی که داشته، نبرد قهرمان با استرنج شرور در یک جهان دیگر را تشدید کرده است.

کامبربچ گفته از آنها خواسته تا برخی از صحنه‌ها را خودش بازنویسی کند چون اعتقاد داشت باید کمی تیره‌تر شوند. وی برای حمایت سم ریمی و مایکل والدرن فیلمنامه‌نویس از این تغییرات تشکر کرد و گفت آنها واقعا از او حمایت کردند.

وی افزود: ما نبرد کوچک بین این ۲ را به یک نبرد بسیار عجیب و مبتکرانه تبدیل کردیم و من واقعا این نبرد را دوست داشتم.

در این فیلم استرنج به مولتی‌ورس سفر می‌کند تا از نوجوانی به‌نام آمریکا چاوز (با بازی سوچی گومز) که قادر به سفر در مولتی‌ورس است، در برابر واندا ماکسیموف (با بازی الیزابت اولسن) محافظت کند و در یکی از صحنه‌ها استرنج وارد دنیای تقریباً نابود شده‌ای می‌شود که در آن با استرنج دیگری ملاقات می‌کند و استرنج شرور این جهان را می‌کشد و وارد رویا می‌شود تا ماموریتش را عملی کند.

ابتدا قرار بود اسکات دریکسون، کارگردان و نویسنده فیلم «دکتر استرنج» در سال ۲۰۱۶ دنباله فیلم را هم بسازد اما وی در ژانویه ۲۰۲۰ به دلیل اختلافات دیدگاه از کارگردانی این فیلم کنار رفت و ماه بعد والدرون و ریمی به پروژه ملحق شدند و کار را از نو شروع کردند.

کامبربچ گفت که اریکسون وقتی هنوز با گروه کار می‌کرد در توضیح این نبرد گفته بود استرنج با نسخه‌هایی از خودش ملاقات می‌کند.

وی عنوان کرد که دلش می خواست از این هم فراتر برود و به همین دلیل این تغییرات را اعمال کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×