» آرشیو مطالب » برگزاری ۲ کارگاه «نوشتن برای صحنه» و «شیوه‌ فنی نمایشنامه‌خوانی»
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

برگزاری ۲ کارگاه «نوشتن برای صحنه» و «شیوه‌ فنی نمایشنامه‌خوانی»

شهریور 1, 1401 0

دومین دوره‌ کارگاه «نوشتن برای صحنه» و نخستین دوره‌ کارگاه «شیوه‌ فنی نمایشنامه‌خوانی» با حضور بهزاد صدیقی نمایشنامه‌نویس، کارگردان و منتقد تئاتر برگزار می‌شود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی افرامانا، در دومین دوره‌ کارگاه «نوشتن برای صحنه» و نخستین دوره‌ کارگاه «شیوه‌ فنی نمایشنامه‌خوانی» که قرار است از نیمه‌ دوم شهریور ماه با حضور بهزاد صدیقی نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر برگزار شود در ۲ ترم مقدماتی و پیشرفته به ۲ صورت حضوری و مجازی به هنرجویان و علاقه‌مندان، نمایشنامه‌نویسی و بازیگری آموزش داده می‌شود.

بهزاد صدیقی درباره این ۲ کارگاه گفت: در دوره‌ دوم کارگاه «نوشتن برای صحنه»، هنرجویان و علاقه‌مندان نمایشنامه‌نویسی، اصول نمایشنامه‌نویسی را در ۱۰ جلسه می‌آموزند و هنرجویانی که در پایان ترم بتوانند نمایشنامه‌ کوتاهی را بر اساس این اصول به نگارش درآورند به دوره‌ پیشرفته این کارگاه راه می‌یابند.

وی افزود: همچنین هنرجویان در نخستین دوره‌ کارگاه «شیوه‌ فنی نمایشنامه‌خوانی» مباحثی همچون چگونگی خوانش صحیح و دقیق متن، صداسازی، تغییرات و ضرورت های آن، شخصیت‌بخشی صدا، عناصر فضاساز، صحنه‌خوانی، شیوه‌ها و تکنیک‌هایی برای نمایشنامه‌خوانی و … را فرا می‌گیرند.

هنرجویان و علاقه‌مندان می‌توانند از دوم تا شانزدهم شهریور اقدام به ثبت نام کنند که با توجه به محدودیت‌ در ظرفیت هر ۲ کارگاه، اولویت با کسانی‌ است که زودتر مراحل ثبت ‌نام خود را تکمیل کرده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×