» آرشیو مطالب » برگزاری ۲ کارگاه «نوشتن برای صحنه» و «شیوه‌ فنی نمایشنامه‌خوانی»
4256775
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

برگزاری ۲ کارگاه «نوشتن برای صحنه» و «شیوه‌ فنی نمایشنامه‌خوانی»

شهریور 1, 1401 0

4256775

دومین دوره‌ کارگاه «نوشتن برای صحنه» و نخستین دوره‌ کارگاه «شیوه‌ فنی نمایشنامه‌خوانی» با حضور بهزاد صدیقی نمایشنامه‌نویس، کارگردان و منتقد تئاتر برگزار می‌شود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی افرامانا، در دومین دوره‌ کارگاه «نوشتن برای صحنه» و نخستین دوره‌ کارگاه «شیوه‌ فنی نمایشنامه‌خوانی» که قرار است از نیمه‌ دوم شهریور ماه با حضور بهزاد صدیقی نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر برگزار شود در ۲ ترم مقدماتی و پیشرفته به ۲ صورت حضوری و مجازی به هنرجویان و علاقه‌مندان، نمایشنامه‌نویسی و بازیگری آموزش داده می‌شود.

بهزاد صدیقی درباره این ۲ کارگاه گفت: در دوره‌ دوم کارگاه «نوشتن برای صحنه»، هنرجویان و علاقه‌مندان نمایشنامه‌نویسی، اصول نمایشنامه‌نویسی را در ۱۰ جلسه می‌آموزند و هنرجویانی که در پایان ترم بتوانند نمایشنامه‌ کوتاهی را بر اساس این اصول به نگارش درآورند به دوره‌ پیشرفته این کارگاه راه می‌یابند.

وی افزود: همچنین هنرجویان در نخستین دوره‌ کارگاه «شیوه‌ فنی نمایشنامه‌خوانی» مباحثی همچون چگونگی خوانش صحیح و دقیق متن، صداسازی، تغییرات و ضرورت های آن، شخصیت‌بخشی صدا، عناصر فضاساز، صحنه‌خوانی، شیوه‌ها و تکنیک‌هایی برای نمایشنامه‌خوانی و … را فرا می‌گیرند.

هنرجویان و علاقه‌مندان می‌توانند از دوم تا شانزدهم شهریور اقدام به ثبت نام کنند که با توجه به محدودیت‌ در ظرفیت هر ۲ کارگاه، اولویت با کسانی‌ است که زودتر مراحل ثبت ‌نام خود را تکمیل کرده باشند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×