سرپرست گروه موسیقی خیام با بیان اینکه برگزاری کنسرت در استان کرمانشاه همواره با سنگ اندازی‌های بسیاری مواجه می‌شود، گفت: قوانینی که برای برگزاری کنسرت در استان پیش پای هنرمندان می گذارند بسیار سخت و با دردسرهای بسیاری همراه است.

سامان یزدان پناه در گفت وگو با ایسنا، با انتقاد از شرایط دشوار برگزاری کنسرت موسیقی در استان، گفت: برگزاری کنسرت دراستان دردسرهای خاص خود را دارد و قوانینی که پیش پای هنرمندان برای اجرای کنسرت می گذارند، بسیار دشوار است.

وی افزود: بعد از حدود 12 سال سکوت، در حال حاضر به همت مسئولین جدید انجمن موسیقی استان وضعیت کمی بهتر شده، به طوری‌که در سال جاری دو کنسرت در سطح استان برگزار شد.

یزدانی پور همچنین با مناسب نداستن امکانات برگزاری کنسرت در استان، اظهار داشت: متاسفانه در زمینه امکانات همواره مقایسه ای بین امکانات موجود با امکانات قبل از انقلاب صورت می گیرد، در حالیکه مقایسه امکانات موجود باید با امکانات حال حاضر کشورهای اروپایی صورت گیرد که در قیاس با این کشورها وضع امکانات کشورمان در این زمینه اصلا مطلوب نیست.

سرپرست گروه خیام با بیان اینکه گروه های موسیقی استان همواره مقام اول را در مسابقات و فستیوال های کشوری به دست می آورند، جایگاه موسیقی کرمانشاه را در کشور بسیار مطلوب ارزیابی کرد.

یزدانی پور با فاجعه بار عنوان کردن آموزش موسیقی در سطح آموزشگاه‌های استان ،اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از افرادی که در آموزشگاه های سطح شهر موسیقی تدریس می کنند صلاحیت آموزش این هنر را ندارند و باید در آموزشگاه‌ها از کسانی استفاده شود که از خانه موسیقی ایران کارت تدریس دارند.

وی در ادامه عدم فرهنگ سازی مناسب را از جمله علل عدم شناخت موسیقی درست و مناسب توسط مردم عنوان کرد و اظهار داشت: همین امر موجب شده که مردم جامعه بیشتر به سمت موسیقی های زیر زمینی کشیده شوند.

گروه موسیقی خیام امسال بعنوان نماینده کرمانشاه در جشنواره بین المللی موسیقی فجر حضور خواهد یافت.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :