برگزاری نکوداشتی برای بهرام بیضایی

آیین نکوداشت بهرام بیضایی به‌همراه سمینارهایی در ارتباط با ‌نمایشنامه‌نویسی به همت انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران برگزار می‌شود. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران، در سه روز متوالی از چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت تا جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱، انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان […]

آیین نکوداشت بهرام بیضایی به‌همراه سمینارهایی در ارتباط با ‌نمایشنامه‌نویسی به همت انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران برگزار می‌شود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران، در سه روز متوالی از چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت تا جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱، انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران به ترتیب سمینارهای نمایشنامه نویسی و گفتگو، نمایشنامه‌نویسی و سانسور و آیین نکوداشت بهرام بیضایی را برگزار می‌کند.

در روز نخست ۲۸ اردیبهشت محمد ابراهیمیان نمایشنامه‌نویس و پژوهشگر تئاتر و ایوب آقاخانی استاد دانشگاه، نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر به همراه محسن کرمی استاد دانشگاه، پژوهشگر و مترجم فلسفه سخنرانان سمینار نمایشنامه‌نویسی و گفتگو خواهند بود که در تالار جوانمرد عمارت تئاتر برگزار می‌شود.

در روز دوم ۲۹ اردیبهشت محمدرضا خاکی استاد دانشگاه، کارگردان و مترجم و حسین کیانی نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر سخنرانان سمینار نمایشنامه‌نویسی و سانسور خواهند بود که در تالار جوانمرد عمارت جدید خانه تئاتر برگزار می‌شود.

روز سوم ۳۰ اردیبهشت هم با سخنرانی محمود دولت‌آبادی نویسنده، سهیلا نجم استاد دانشگاه و پژوهشگر تئاتر، حمید امجد نمایشنامه‌نویس، کارگردان و پژوهشگر تئاتر و پانته‌آ بهرام بازیگر تئاتر و سینما آیین نکوداشت بهرام بیضایی نمایشنامه‌نویس، فیلمنامه‌نویس، کارگردان تئاتر و سینما در تالار جوانمرد برگزار می‌شود.

در این روز، محمد رحمانیان نویسنده و کارگردان تئاتر و سینما نیز به همراه گروهش نمایشنامه‌خوانی از قسمتی از فیلمنامه «اشغال» بهرام بیضایی خواهند داشت که توسط رحمانیان اقتباس نمایشی شده است.

سمینارها و آیین نکوداشت در هر سه روز، ساعت ۱۸ آغاز می‌شود.

علاقه مندان برای حضور در سمینارها و آیین نکوداشت می‌توانند به آدرس عمارت جدید خانه تئاتر؛ خیابان نجات‌اللهی، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، پلاک ۲۰۶، عمارت خانه تئاتر، سالن جوانمرد مراجعه کنند.