برگزاری جشنواره تئاتر عروسکی شرق کشور در خراسان جنوبی

تئاتر آنلاین – معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با برگزاری جشنواره تئاتر عروسکی شرق کشور به میزبانی خراسان جنوبی موافقت کرد.

تئاتر آنلاین – معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با برگزاری جشنواره تئاتر عروسکی شرق کشور به میزبانی خراسان جنوبی موافقت کرد.

به گزارش تئاتر آنلاین، علی مرادخانی شامگاه (۳۱ فروردین) در دیدار با روسای انجمن های هنری و هنرمندان خراسان جنوبی اظهار داشت: در سالهای اخیر رشد چشمگیری در فضای کاری خراسان جنوبی (حوزه فرهنگ و هنر) شاهد هستیم.
وی با تاکید بر اینکه باید چند واقعه ملی در خراسان جنوبی رقم بخورد، اظهارامیدواری کرد: سفر وی به خراسان جنوبی موجب انعقاد تفاهم نامه های خوبی برای اجرای برنامه هایی در تراز ملی باشد.
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه در ابتدای هر سال تفاهم نامه هایی با استانها منعقد می شود، گفت: تلاش می کنیم که در این تفاهم نامه یک یا دو واقعه ملی نیز تعریف شود تا با اجرای مستمر، به یک جریان تبدیل شود.
وی با تاکید بر اجرای برنامه ششم توسعه در حوزه فرهنگ و هنر تصریح کرد: تلاش دولت در واگذاری امور به صنوف و کاهش تصدی گری است.

رنج موسیقی از حاشیه ها
مرادخانی به موضوع مالیات به عنوان یکی از معضلات اساسی حوزه فرهنگ و هنر اشاره کرد و گفت: رایزنی هایی با وزیر اقتصاد انجام شده است که به زودی این نتایج به استانها ابلاغ می شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه موسیقی در کشور از حاشیه ها رنج می برد و همین حاشیه ها برای مدیریت ایجاد زحمت کرده است، افزود: باید حواشی موسیقی کنترل شود.
وی با بیان اینکه اعتبارات حوزه فرهنگ به فصل ۵ اختصاص می یابد و از محل اعتبارات این فصل هم نمی توان کار عمرانی کرد،‌ اظهار داشت: اما درخواست های عمرانی استان خراسان جنوبی از طریق معاونت توسعه وزارت فرهنگ و ارشاد پیگیری می شود.

بدهی ۵۰ میلیارد تومانی صندوق هنرمندان
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: تلاش می کنیم که اعتبارات از مرکز به سوی استانها روانه شود تا شاهد شکوفایی فرهنگ و هنر استانها باشیم.
وی به بدهی ۵۰ میلیارد تومانی صندوق هنرمندان اشاره کرد و گفت: تلاش می کنیم که با فروش اوراق در بورس بخشی از این مشکلات کاسته شود.
مردخانی بر سرکشی از خانواده هنرمندان، برگزاری جشنواره های ملی، انجام کارهای پژوهشی، ایجاد مکتب خانه های هنرمندان و توجه به نیازهای بومی استان تاکید کرد و با راه اندازی جشنواره تئاتر عروسکی شرق کشور به میزبانی خراسان جنوبی موافقت کرد.