برگزاری آیین رونمایی از کتاب «نمایش و آهنگ و فرهنگ ایران زمین»

آیین رونمایی از کتاب «نمایش و آهنگ و فرهنگ ایران زمین» شامل مجموعه مقالات و یادکردی از شادروان امیرکاووس بالازاده پنجشنبه ۲۳ دی در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر برگزار می‌شود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، همزمان با سالگرد درگذشت امیرکاووس ‌بالازاده آیین رونمایی از کتاب «نمایش و آهنگ و فرهنگ ایران زمین» شامل مجموعه مقالات و یادکردی از این هنرمند و پژوهشگر با حضور تنی چند از اساتید حوزه تئاتر نظیر سعید اسدی مدیر انتشارات نمایش، بابک معماری مدرس و پژوهشگر حوزه تئاتر، محمد عارف، نصراله قادری، اردشیر صالح‌پور، میرعلیرضا دریابیگی و حمید ابراهیمی عضو اصلی هیات مدیره انجمن مدرسان خانه تئاتر و جمعی از مقامات و مسئولان اداره کل هنرهای نمایشی، برگزار خواهد شد.

بابک معماری مؤلف و گردآورنده این کتاب با بیان اهمیت شناخت آرا و افکار اساتید فقید حوزه تئاتر به منظور انتقال تجربه آنها به نسل جوان هنری کشور، افزود: مجموعه حاضر، حاصل تلاش و همکاری مستمر یک ساله پژوهشی با انتشارات نمایش است که در بخش‌های مقالات، مصاحبه‌ها و یادداشت‌ها در قالب لوح فشرده به صورت چاپ دیجیتال به زیور طبع آراسته شده تا ناگفته‌هایی را پیرامون شخصیت علمی و عملی استاد امیر کاووس‌بالازاده نسخه‌شناس، تعزیه‌شناس و اسطوره‌شناس کشورمان، بیان کند.

وی تصریح کرد: در بخش گردآوری مقالات و انجام مصاحبه‌ها، نیاز به هماهنگی با سازمان و نهادهایی همچون انجمن مفاخر علمی و فرهنگی کشور، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و دیگران بود که این مهم از طریق ایجاد تعاملی سازنده با آنان و کسب مجوزهای لازم، صورت پذیرفت.

معماری در پایان ضمن اشاره به اهمیت تکرار پژوهش‌هایی از این دست، افزود: امید است مجموعه حاضر در کنار سایر آثار پژوهشی دیگر که ادامه تدبیر ماندگار انتشارات نمایش اداره کل هنرهای نمایشی‌ است، پلی باشد میان گذشته و آینده هنرهای نمایشی کشورمان تا در بستر این حرکت نوین زمینه ماندگاری نام اساتید حوزه تئاتر فراهم شود.

آیین رونمایی از کتاب «نمایش و آهنگ و فرهنگ ایران زمین» مجموعه مقالات و یادکردی از شادروان امیرکاووس بالازاده، روز پنجشنبه ۲۳ دی، رأس ساعت ۱۶ در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر برگزار خواهد شد.