» آرشیو مطالب » برپایی سومین کارگاه‌های فصلی «چهار فصل تئاتر ایران»
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

برپایی سومین کارگاه‌های فصلی «چهار فصل تئاتر ایران»

دی 17, 1398 0


سومین کارگاه‌های فصلی دور نوین پروژه‌ جامع ملی آموزش درام‌نویسی با نام «چهار فصل تئاتر ایران» ۱۹ و ۲۰ دی‌ماه برگزار می‌شود.

به گزارش تئاتر آنلاین، ایوب آقاخانی مدیر دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ هنری اعلام کرد که سومین کارگاه‌های فصلی دور نوین پروژه‌ جامع ملی آموزش درام‌نویسی با نام «چهار فصل تئاتر ایران» ۱۹ و ۲۰ دی‌ماه برگزار می‌شود. این کارگاه‌ها در حوزه‌ هنری و با میزبانی دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ هنری برگزار خواهد شد.

این کارگاه‌ها که در سه نوبت چهارساعته برگزار خواهد شد به بررسی آثاری اختصاص دارد که طرح‌های اولیه‌شان در فراخوان پیشین این پروژه با عنوان «خانواده در آینه‌ تئاتر» پذیرفته شده بود و نسخ اولیه‌ نمایشنامه‌ها در مهلت مقرر به دبیرخانه‌ این پروژه ارسال شده بود.

این کارگاه‌ها با حضور ۷ نویسنده از ۶ استان کشور در سالن سلمان هراتی حوزه‌ هنری برگزار می‌شود و اعضای هیات‌ علمی این فصل متشکل از عطاالله کوپال، مهرداد رایانی‌مخصوص و آرش عباسی کنار هم در کارگاه‌ها حضور خواهند داشت.

پس از برگزاری کارگاه‌ها شرکت‌کنندگان تا ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ فرصت خواهند داشت تا نسخ بازنویسی‌شده و اصلاحی و نهایی آثارشان را جهت قرار گرفتن در نوبت چاپ و در صورت احراز صلاحیت کیفی به دفتر مطالعات و پژوهش‌ها ارسال کنند.

در روزهای برگزاری فراخوان جدید این پروژه منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×