» آرشیو مطالب » برنامه تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر اعلام شد
برنامه تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر اعلام شد
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

برنامه تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر اعلام شد

دی 25, 1401 0

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، برنامه تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر تا آغاز چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اعلام شد.

نمایش«بهرام به روایت هفت پیکر» به نویسندگی و کارگردانی حامد شیخی و بازی محمود مقامی، حامد شیخی، امیرحسین انصاری، مهدی هنرسازان، رویا شیخی، ساغر بهنام، لاله ذوالفقاری، بیتا زین الدینی، ساناز خدایی، مریم بابایی، سپیده سعیدی نیا، النا زنگنه، فرگل روشن ضمیر، نوید نوبخت، ماهان مقامی، علی پیله ور، محمدرضا محمدپور، علی کاظم پور، متین صفار، کیوان آزاد، محمد جبراییلی، امیر فهادان تا روز بیست و هشتم دی، ساعت ۱۸ به مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۷۰ هزار تومان در تالار چهارسو روی صحنه می رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «قصه، حکایت بهرام شاه ایران است. سرآغاز این حکایت، قصه سنمار معمار است. این قصه حکایت عاشقانه بهرام بر دختران هفت گنبد و هفت حکایت آن هفت پیکر برای بهرام است.»

در همین تالار نمایش «خانه برنارداآلبا» به نویسندگی فدریکوگارسیا لورکا، کارگردانی آرش امیری و بازی آویشن صادقی، سوگند صادقی، پگاه الله وردی، سونیا معبودی، فاطیما راد، اسما حسینی، سها داداشی، فروغ فرزین فر، یگانه ملک محمدی، فرنوش روشنی، فرخنده درخشان تا روز بیست و هشتم دی ساعت ۲۰ به مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان پذیرای مخاطبان تئاتر است.

در خلاصه داستان این اثر نمایشی آمده است: «بعد از مرگ پدر همه چیز عوض می شه. هشت سال زمان کمی نیست. کم کم قراره طوفانی بشه.»

«کِه؟» عنوان نمایش دیگری در تالار سایه به نویسندگی، کارگردانی و بازی بهمن علاقبندان است که تا روز بیست و هشتم دی ساعت ۲۰:۱۵ به مدت ۴۰ دقیقه و قیمت بلیت ۵۰ هزار تومان روی صحنه رفته است.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «نادر یک دانشجوی فلسفه است که برای کشف حقیقت مشغول یک سخنرانی است که ناگهان به ذهن خود، گذشته و آینده اش سفر می کند تا حقیقت را کشف کند. نادر مکاشفه ای داشته که در آن خدا و حقیقت وجود را میبیند اما پس از مکاشفه دچار شک و تردید های فلسفی شده است.»

در تالار قشقایی نمایش «عقاب» به نویسندگی و کارگردانی ناصرآویژه و بازی ناصرآویژه، امیرحسین انصافی، شاهین گلکار ساعت ۱۹:۴۵ به مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان تا روز ۲۸ دی ماه میزبان علاقه مندان تئاتراست.

در خلاصه داستان این اثر نمایشی آمده است: «استاد صمیمی کارگردان مطرح تئاتر که به بیماری سختی دچار است، تصمیم دارد آخرین اثر هنری گروه خود را در فضای یک پارک برای تماشاگران اجرا کند. او اجرایش را بر اساس شعر عقاب سروده استاد پرویز ناتل خانلری آماده کرده است. اما در طول اجرا اتفاقاتی پیش آمده که مسیر نمایش را تغییر می دهد.»

«پیرنِنا» عنوان دیگر نمایش تئاتر شهر است که به نویسندگی علیرضا سعیدی کیاسری، کارگردانی اکبر قهرمانی و بازی فریده دریامج ساعت ۱۹ به مدت زمان ۴۰ دقیقه و قیمت بلیت ۵۰ هزار تومان در کارگاه نمایش میزبان علاقه مندان تئاتر است.

در خلاصه داستان نمایش آمده است: «پیرننا در طولانی‌ترین شب سال (یلدا) چشم انتظار بازگشت تنها فرزندش به خانه است.»

چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از روز یکم تا دوازدهم بهمن سال جاری توسط اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دبیری کوروش زارعی برگزار می‌شود.

منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×