بخش‌های مختلف جشنواره فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای اعلام شد

فیلم ۱۰۰، فیلم است، نه تیزر تبلیغاتی است. نه نماهنگ و نه بخشی از یک فیلم بلند و همین امر باعث می‌شود رسانه‌ای موثر در انتقال پیام به مخاطب باشد.

1فیلم ۱۰۰، فیلم است، نه تیزر تبلیغاتی است. نه نماهنگ و نه بخشی از یک فیلم بلند و همین امر باعث می‌شود رسانه‌ای موثر در انتقال پیام به مخاطب باشد.

 به گزارش MrArt، جشنواره بین المللی فیلم ۱۰۰ ثانیه ای با تمام فراز و نشیب های خود در حال آماده شدن برای برگزاری نهمین دوره است. این جشنواره برخلاف پوسته و ظاهر ساده‌اش، داعیه حرفه‌ای بودن دارد و پشت سر گذاشتن ۸ دوره موفق و بی‌حاشیه برگی از امتیازات حوزه هنری انقلاب اسلامی است.

فیلم ۱۰۰ ثانیه ای به سبب مدت زمان بسیار کوتاه ، رسانه‌ای  مناسب برای انتقال مفهوم و پیام در عصر حاضر است. این رسانه می‌تواند برای نمایش در سینما و تلویزیون مناسب باشد. ایجاز و خلاقیت دو عنصری هستند که یک فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای را درخشان و قابل تامل می‌سازند. در دنیای امروز که عناصر و وسایل انتقال پیام به شدت رو به افزایش است و دسترسی به آنها در کوتاه ترین زمان نیز روز به روز سهل و آسان‌تر می‌شود. فیلم های ۱۰۰ ثانیه‌ای همچون هایکوها و داستان‌های مینی‌مال می‌توانند در دل مخاطب رخنه کنند و جای خود را در این بازار انبوه تولیدات فرهنگی و هنری باز کنند.

نهمین جشنواره بین المللی فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای حوزه هنری در بخش‌های مختلف برگزار می‌شود؛ بخش اصلی (مسابقه ملی) شامل مستند، داستانی و پویانمایی است. بخش سینمای اخلاق نیز انتخاب هنرمندانی را در بر می‌گیرد که در میان آثار سینمایی تولید شده در سال ۹۱ نقش بسزایی در ارتقاء سینمای ایران با مضامین اخلاقی و انسانی داشته‌.. بخش بین الملل هم در شاخه‌های مستند، داستانی و پویانمایی برای حضور شرکت کنندگان غیرایرانی در جشنواره در نظر گرفته شده است.

همچنین بخش چشم انداز ایران ۱۴۰۴ به فیلم هایی که به منظور تبیین، تفسیر مباحث و اهداف مطرح شده سند چشم‌انداز نظام جمهوری اسلامی در قالب مستند، داستانی و پویانمایی ساخته شده باشد مورد قضاوت قرار می‌گیرد.

فراخوان این دوره از جشنواره فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای دی ماه سال ۹۱ منتشر شده و آخرین مهلت ارسال آثار ۵ دی ماه ۹۲ است. آثار راه یافته به جشنواره نیز تا ۲۰ بهمن ماه ۹۲ اعلام می‌شوند و نهمین دوره این جشنواره ۷ تا ۹ اسفند ماه در حوزه هنری برگزار خواهد شد.