» آرشیو مطالب » باید خروجی‌های بیشتری از صندوق اعتباری هنر ببینیم/ نگاه توسعه‌ای
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

باید خروجی‌های بیشتری از صندوق اعتباری هنر ببینیم/ نگاه توسعه‌ای

مرداد 31, 1401 0

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد که باید خروجی‌های بیشتری از صندوق اعتباری هنر ببینیم.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر، مجمع عمومی صندوق اعتباری هنر با حضور اعضای هیأت امنا و هیأت مدیره آن در محل سالن جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. در این مجمع پس از قرائت گزارش صورت‌های مالی منتهی به سال ۱۴۰۰ از سوی بازرس و حسابرس صندوق اعتباری هنر، موارد مطرح شده پس از تبادل و بیان نقطه نظرات و پیشنهادات اعضا به تصویب رسید.

در این نشست مشترک محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رئیس هیات امنای صندوق ضمن تشکر و قدردانی از زحمات، خدمات و تلاش‌های مدیرعامل و مجموعه صندوق اعتباری هنر، خدمات و فعالیت‌های این صندوق را گسترده دانست و گفت: بدون تردید انجام امور متنوع و در عین حال زیاد، سختی‌هایی را نیز به همراه خواهد داشت از این رو همانگونه که در بازدید اخیر از محل این صندوق عرض کردم، باید صندوق اعتباری هنر تقویت شود.

وی با اشاره به روحیه توسعه‌گرای پوراحمدی مدیرعامل این صندوق، تصریح کرد: نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به صندوق هنر توسعه‌ای است لذا همواره تأکید شده که این صندوق با ارائه خدمات بهینه و مطلوب به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه باید بتواند باری از روی دوش این اقشار فرهیخته برداشته و نسبت به رفع مشکلات آنها کوشا باشد.

به گفته اسماعیلی، کسانی‌که به صندوق آمده و عضو شده‌اند با امیدی آمده و انتظار دریافت خدمات دارند؛ آنها جایی را برای مراجعه نداشته‌اند که به صندوق آمده‌اند از این رو وظیفه ماست به عنوان متولی اصلی فرهنگ و هنر کشور در خدمت این قشر فرهیخته باشیم و تا جای ممکن از هیچ تلاشی برای کمک و حمایت از آنها دریغ نکنیم.

عضو کابینه دولت مردمی به انجام سفرهای استانی خود به اقصی نقاط کشور اشاره کرد و گفت: در سفرهای استانی بسیاری به من مراجعه می‌شود و از مشکلات خود می‌گویند. آنها انتظار کمک و مساعدت از صندوق اعتباری هنر به عنوان زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همراهی و حمایت دارند.

به گفته وی، هنرمندان دارای عواطف لطیفی هستند که باید آنها را درک کرد و در جهت رفع مشکلات و درخواست‌های آنها برآمد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تاکید کرد: صندوق اعتباری هنر هرچه تولید و بعضاً سرمایه گذاری می‌کند باید درآمد آن به سفره اهالی فرهنگ، هنر و رسانه برود.

اسماعیلی با اشاره به انجام تمهیدات لازم از سوی صندوق، اظهار کرد: پوراحمدی مدیرعامل باید صندوق اعتباری هنر را با تدابیر لازم و رایزنی‌های مناسب به منابع پایدار وصل کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال خطاب به مدیر عامل صندوق اعتباری هنر تصریح کرد: هر طرحی که در جهت کمک و حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه ارائه کنید بدون تردید ما نیز کمک خواهیم کرد تا به نتیجه برسد.

وی با قدردانی از زحمات و تلاش‌های دوره کمتر از یکسال صندوق اعتباری هنر در دولت سیزدهم گفت: همه جانبه قدردان و از همه اعضا تشکر می‌کنم اما معتقدم باید خیلی خروجی‌های بیشتری را از تلاش‌های این صندوق در این دوره شاهد باشیم.

رئیس شورای هنر کشور تاکید کرد: صندوق آمده باری را از دوش هنرمندان بردارد بنابراین توقع داریم تلاش‌ها و زحمات انجام گرفته باعث حل و رفع مشکلات، بیمه تأمین اجتماعی و تکمیلی و بسیاری موارد دیگر اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شود.

عضو کابینه دولت سیزدهم با اشاره به ارائه خدمات صندوق هنر به اهالی رسانه به عنوان بخشی از اعضای این صندوق، اظهار کرد: با تصویب لایحه جامع روزنامه نگاری و خبرنگاری در کمیسیون فرهنگی دولت و تصویب نهایی آن در مجلس شورای اسلامی، بدون تردید بسیاری از مسائل و مشکلات صنفی و کاری اصحاب رسانه حل و فصل خواهد شد.

عضو کابینه دولت مردمی در ادامه سخنان خود به ارائه تسهیلات ویژه دریافتی سال گذشته از رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: با مساعدت آیت الله سیدابراهیم رئیسی و ارائه بیش از ۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات ویژه و بسته‌های حمایتی به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه توانستیم بخش کوچکی از مشکلات این قشر فرهیخته را حل کنیم.

اسماعیلی تأکید کرد: باید دست در دست با ورود به میدان فعالیت با برنامه ریزی مناسبت در جهت رفع مشکلات و کمک و حمایت همه جانبه از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه تلاش کنیم.

در ادامه این نشست مشترک ضمن قرائت بخش‌هایی از صورت‌های مالی و ارائه عملکرد توسط سید مجید پوراحمدی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و پاسخ به پرسش‌ها مطرح شده حاضران، هر یک از اعضای حاضر هیأت امنا و هیأت مدیره به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×