» آرشیو مطالب » «باغ» حسن معجونی نقد و بررسی شد/ اثری با نگاه به امروز جامعه
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

«باغ» حسن معجونی نقد و بررسی شد/ اثری با نگاه به امروز جامعه

تیر 6, 1401 3

نشست نقد و بررسی نمایش «باغ» به کارگردانی حسن معجونی عصر روز یکشنبه ۵ تیر در مجموعه باغ کتاب تهران برگزار شد.

به گزارش تئاتر آنلاین، عصر روز یکشنبه ۵ تیر و با حضور احسان زیورعالم، محمدحسن خدایی و حسین رسولی به عنوان ۳ منتقد تئاتر و همچنین حسن معجونی کارگردان نمایش «باغ» که تا ۱۱ تیر در پردیس تئاتر و موسیقی باغ کتاب روی صحنه می‌رود، این اثر نمایشی در محل کتابفروشی بزرگسال مجموعه باغ کتاب تهران مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

در این نشست که با حضور علاقه‌مندان و مخاطبان تئاتری برگزار شد، منتقدان حاضر در جلسه به بررسی نگاه چخوف نمایشنامه‌نویس شهیر روسی در نمایشنامه «باغ آلبالو» و برداشت‌های مختلفی که طی دهه‌های مختلف از سوی جریانات و افراد مختلف و همچنین منتقدان جهانی تئاتر از این اثر وجود داشته، پرداختند.

پس از آن هر کدام از منتقدان به ارائه نقطه نظرات خود از نمایش «باغ» به کارگردانی حسن معجونی پرداختند و در نقطه نظری مشترک، احسان زیورعالم، محمدحسن خدایی و حسین رسولی دراماتورژی صورت گرفته بر نمایشنامه «باغ آلبالو» و همچنین نگاه به روز کارگردان اثر را از ویژگی‌های نمایش «باغ» بر شمردند. همچنین نکاتی درباره روند فعالیت حسن معجونی در عرصه تئاتر و تأثیرگذاری این هنرمند مطرح شد.

حسن معجونی نیز در این نشست درباره نگاهی که به آثار چخوف از جمله «باغ آلبالو» داشته و تغییراتی که در نمایش «باغ» نسبت به اثر چخوف مدنظر قرار داده، به ارائه توضیحاتی پرداخت.

پرسش و پاسخ و شکل‌گیری گفتگو میان حاضران در نشست و کارگردان و منتقدان برگزار کننده جلسه از دیگر بخش‌های نشست نقد و بررسی نمایش «باغ» بود.

نمایش «باغ» ساعت ۲۰:۳۰ در سالن کُر پردیس تئاتر و موسیقی باغ کتاب اجرا می‌شود.

در این نمایش به ترتیب حروف الفبا وحید آقاپور، برنا انصاری، رضا بهبودی، داود پژمان‌فر، مهسا جمشیدی، هدیه حسینی‌نژاد، مازیار سیدی، آوا شریفی، کتایون طلایی، زینب عباسی، هومن کیایی و فرزانه میدانی به ایفای نقش می‌پردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×