» آرشیو مطالب » بازیگر سرشناس هالیوود پلیس نیویورک را به فاشیست‌ها تشبیه کرد
4049513
آرشیو مطالب - سینما و تئاتر بین الملل

بازیگر سرشناس هالیوود پلیس نیویورک را به فاشیست‌ها تشبیه کرد

بهمن 15, 1400 1

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از سی‌ان‌ان، سوزان ساراندون این بار به سراغ پلیس نیویورک رفت و با انتشار پستی از مراسم خاکسپاری «جیسون ریو را» که در آن هزاران پلیس نیویورک با لباس سیاه گردهم آمده بودند، این گردهمایی را با گردهمایی فاشیست‌ها مقایسه کرد.

این تصویر هفته پیش در توییتی از یک پادکست منتشر شده بود که نشان می‌داد هزاران پلیس نیویورک هفته گذشته در منهتن صف کشیده‌اند تا «ریو را» را که در هارلم و در صحنه یک درگیری خانگی کشته شد، بدرقه کنند. سوزان ساراندون در زیر آن تصویر نوشته بود: به بچه‌هایم می‌گویم فاشیسم این گونه است.

ساراندون این پست را در توییترش به اشتراک گذاشت و اضافه کرد: «خب اگر آن روز شهر به این همه پلیس نیازی نداشت، آیا به این معنی نیست که در روزهای دیگر هم به آنها نیازی نیست؟»

ساراندون که از جمله چهره‌های مشهوری است که موافق تحریم پلیس آمریکا به دلیل نژادپرستی آنهاست، از هشتگ براندازی پلیس هم استفاده کرده است.

این توییت البته با اعتراض شدید پلیس روبه‌رو شده و آن‌ها این امر را به معنی ایجاد بحران دانسته‌اند و از او به عنوان یک بازیگر درجه ۴ یاد کرده‌اند.

این بازیگر همواره از خشونت پلیس آمریکا انتقاد کرده و معتقد است این خشونت به نابودی جان افراد متعددی منجر شده است.

ساراندون در اعتراضات معروف به «جان سیاهان مهم است» نیز این انتقادها را مطرح کرده بود.

افراد دیگری نیز این توییت را ری‌توییت کرده‌اند و به جای پرچم آمریکا علامت صلیب شکسته نازی‌ها را گذاشته تا نشان دهند یادآور تظاهرات هواداران هیتلر در خیابان‌های آلمان است. برخی نیز پلیس آمریکا را حامی سرمایه‌داری خوانده و نوشته‌اند وظیفه پلیس آمریکا حمایت از مردم نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×