بازیگر حذف‌ شده‌ی «ترن»: چه کسی پاسخگو است؟

ساناز بیان بازیگری که صحنه مربوط به او در نمایش «ترن» به طور کامل حذف شده است،‌ گفت: حذف این اپیزود آنقدر غافلگیر کننده است که باور نکردنی است.

ساناز بیان بازیگری که صحنه مربوط به او در نمایش «ترن» به طور کامل حذف شده است،‌ گفت: حذف این اپیزود آنقدر غافلگیر کننده است که باور نکردنی است.

به گزارش MrArt.ir، این بازیگر تئاتر در گفت وگو با ایسنا، ادامه داد: اپیزودی که حذف شده، قصه‌ای کاملا شرافتمندانه داشت و در تمام گروه ساعت‌ها به این فکر می‌کردیم که کجای این قصه می‌تواند مشکل ساز باشد و هنوز هیچ یک به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.

بیان حذف این اپیزود را مایه تعجب و تاسف دانست و افزود:هرچند نمی‌دانیم مشکل آن اپیزود چه بود اما به هر حال امیدواریم با حذف این بخش، مشکل اجرای نمایش حل شود.

وی در عین حال یادآور شد: به جز من و شهرام حقیقت دوست که نقشمان به صورت کامل حذف شده است، نقش دو بازیگر دیگر هم به حداقل رسیده و خیلی کوتاه شده است. البته در مرحله قبلی بازبینی هم نقش چند تن از بازیگران خانم نمایش بسیار کوتاه شد. اما خوشبختانه در گروه کسی به فکر کوتاهی یا بلندی نقشش نیست و در هر حال، همه ما کار گروهی را به حضور فردی ترجیح می‌دهیم.

ساناز بیان در بخش دیگری از سخنانش گفت: حالا که کمی از گروه فاصله گرفته‌ام و به ماجرا نگاه می‌کنم فرهنگ حذف کردن را درک نمی‌کنم اگر هر یک از ما بخواهیم آنچه را که برخلاف میل ما است حذف کنیم جامعه به کجا می‌رود. آیا می‌خواهیم فرهنگ نشنیدن حرف یکدیگر را به مردم مان بیاموزیم. آن هم درباره کاری که متعلق به شهدا است.

این بازیگر با اظهار تاسف فراوان از وضعیتی که برای نمایش «ترن» پیش آمده، تصریح کرد: چه کسی پاسخگوی توان و انرژی من و شهرام حقیقت دوست است که برای نقش‌هایمان چندین ماه زحمت کشیدیم و بابت این همه زخم که بر نمایشنامه حمیدرضا آذرنگ وارد شده است، متاسفم.

ساناز بیان در پایان صحبتش به ایسنا گفت: متعجبم از مسوولانی که با اینکه متن در اختیارشان بود جواب گروه را نمی‌دادند. در این وضعیت اولین چیزی که فراموش می‌شود وقت و انرژی انسان‌هایی است که صرف خلق یک اثر هنری می‌شود. غافل از اینکه آن افراد دیگر هرگز به آن سال‌ها بر نمی‌گردند تا بتوانند همان خلاقیت را داشته باشند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.