» آرشیو مطالب » «بازیگری در ۳۶ کارگاه» منتشر شد
3647441
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

«بازیگری در ۳۶ کارگاه» منتشر شد

دی 13, 1399 0

3647441
«بازیگری در ۳۶ کارگاه» کتابی است به قلم پوریا عبدی که توسط انتشارات نظام‌الملک منتشر شده است.

به گزارش تئاتر آنلاین، «بازیگری در ۳۶ کارگاه»، عنوان کتابی است که دی ماه ۹۹ به قلم پوریا عبدی و با مقدمه‌هایی از رویا افشار و ابوالفضل جلیلی توسط انتشارات نظام‌الملک منتشر شده است.

در معرفی این کتاب آمده است: «عنوان علمی این کتاب «بازیگریِ ادراک‌گرا» است و همان‌طور که از نامش پیداست، شیوه‌ای از بازیگری است که مبتنی بر ادراک بازیگر خواهد بود. در این شیوه که برای اولین بار مطرح می‌شود؛ بازیگر متکی بر علم خویش است، علمی که بر توانایی‌های بدنی، بیانی و تحلیلی، همچنین مهارت‌های وابسته به تخیل، خلاقیت و شناخت متن نمایشی توجه دارد. به عبارتی بازیگر در این شیوه، قبل از انجام هر عملی، نسبت به آن آگاهیِ کاملی خواهد داشت. بازیگریِ ادراک‌گرا شاید در موارد محدودی به سایر مکاتبِ آموزش بازیگری شباهت داشته باشد اما از نظر فکری و بینشی، متفاوت از بسیاری شیوه‌های آموزش بازیگری خواهد بود. به بیان ساده‌تر این شیوه، نوعی طرز فکر شناخت‌گرایانه نسبت به بازیگری است.

این کتاب شامل ۳۶ کارگاه عملی بازیگری است که در هر کارگاه، تمریناتی مدرن و کاربردی پیرامون موضوع مورد بحث ارائه می‌شود. این آموزش‌ها صرفاً در حوزه‌ فیزیک بازیگر خلاصه نمی‌شوند و تحلیل درام را نیز در حیطه‌ آموزش‌های خود قرار می‌دهد. البته در مقوله‌ تمرینات فیزیکی، فیلم آموزشی نیز ارائه شده تا مخاطب بتواند با مطالعه‌ کتاب یک کارگاه حرفه‌ای آموزش بازیگری را لمس کند. این کتاب به نوبه‌ خود اولین کتاب آموزش بازیگری ایرانی است که شامل کارگاه‌های مدون بازیگری به همراه فیلم آموزشی است و می‌تواند برای علاقه‌مندان به بازیگری، همچنین اساتید این رشته کتابی مفید واقع شود.»

«بازیگری در ۳۶ کارگاه» به قلم پوریا عبدی در ۲۹۶ صفحه به مبلغ ۵۵٠ هزار ریال توسط انتشارات نظام‌الملک در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×