» آرشیو مطالب » بازگشت «انسان/ اسب-پنجاه/ پنجاه» به صحنه
نمایش پنجاه پنجاه
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

بازگشت «انسان/ اسب-پنجاه/ پنجاه» به صحنه

مهر 12, 1402 5

به گزارش تئاترآنلاین، نمایش «انسان/ اسب-پنجاه/ پنجاه» نوشته مشترک هاله مشتاقی‌نیا و مرتضی اسماعیل‌کاشی و به کارگردانی اسماعیل‌کاشی که با استقبال تماشاگران همراه بود و به اجرای خود در سالن اصلی تالار مولوی در سی و یکم شهریور پایان داد، به درخواست تماشاگران، دوباره به روی صحنه می‌رود.
بلیت‌فروشی این نمایش، از امروز چهارشنبه دوازدهم مهر در سایت تیوال آغاز می‌شود و این نمایش از بیست و سوم مهر تا پنجم آبان به صورت مجدد در پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه خواهد رفت. این نمایش حاصل دوره‌های آموزشی کارگاه‌های آموزش بازیگری و تئاتر مرتضی اسماعیل‌کاشی با هدف آموزش آکادمیک بازیگری است. در این راستا پس از دوره‌های طولانی مدت تمرین، نمایشی به صحنه می‌رود.هاله مشتاقی نیا و مرتضی اسماعیل‌کاشی نمایشنامه‌ی این اثر را با نگاهی به نمایشنامه «زیک و زاک» نوشته برتولت برشت به ترجمه کمال الدین شفیعی به نگارش درآورده‌اند.

در خلاصه نمایش انسان/ اسب-پنجاه/ پنجاه چنین آمده است:

«درهای ساختمان موزه‌ای که سال‌ها پیش اردوگاه مرگ بوده روی زن و مردِ بازیگری باز می‌شود. این ۲ تنها بازماندگانِ آن قربانگاه هستند که از آن‌جا فرار کرده بودند. ارواحِ کشته شدگان که بازیگرانی بودند با فعالیت‌های ضدفاشیستی، فراخوانده می‌شوند و … .»
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×