تئاتر آنلاین

اخبار تئاتر، عکس تئاتر، فیلم تئاتر و اخبار سینما جهان

بازبینی آثار متقاضی جشنواره تئاتر استان فارس آغاز شد

1
0
1858652
Reading Time: 2 minutesReading Time: 2 minutes

شیراز- رئیس انجمن هنرهای نمایشی فارس از پایان بازبینی بیش از ۳۰ نمایش در شهرستان ها و آغاز زمان بازبینی متقاضیان بخش رقابتی جشنواره تئاتر استانی در شیراز خبر داد.

به گزارش تئاتر آنلاین، امیر صادقی در گفتگو با مهر، با اشاره به آغاز زمان بازبینی نمایش های شرکت یافته درجشنواره تئاتر استانی گفت: بازبینی نمایش های بخش رقابتی حشنواره تئاتر استانی در شیراز آغاز شده و تا ۲۲ شهریور ادامه دارد، بر این اساس هیئت بازبینی روزی ۴ نمایش را در شیراز بررسی می کند.

وی تصریح کرد: تمامی گروه های شهرستانی نیز که بازبینی آنها به اتمام رسیده باید سه نسخه از فیلم کار که باحضور هیات بازبین تصویربرداری شده تا تاریخ ۲۰ شهریور ماه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی فارس با تاکید بر اطمینان از کیفیت سی دی های تهیه شده ، افزود: ملاک اعلام نتایج رسیدن فیلم به دبیرخانه است و گروه هایی که تا ۲۰ شهریور ماه سی دی آنها به دبیرخانه جشنواره نرسد از دور داوری حذف می شوند.

وی با اطمینان از دقت عمل در انتخاب بهترین نمایش ها عنوان کرد: متقاضیان شرکت در بازبینی شیراز اطمینان داشته باشند تمام هم و غم هیات اجرایی و هیات بازبین جشنواره ۲۷تئاتر استانی در نظر گرفتن شرایط یکسان برای همه گروه ها و ضایع نشدن حقوق متقاضیان است و امید می رود حداقل اشتباه را داشته باشیم و به عدل و انصاف عمل کنیم .

دبیر بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی فارس عنوان کرد: به دلیل قرارگرفتن درشرایط یکسان گروه ها تمامی بازبینی ها بدون حضور تماشاگران صورت می پذیرد و متقاضیان نیز توجه داشته باشند از دعوت تماشاگران و افراد غیرمسئول شدیدا خودداری کنند.

صادقی یادآور شد: تمامی گروه ها ملزم به فیلم برداری همزمان بازبینی هستند و بعد از آن نیز باید سه سی دی بازبینی سریعا به دبیرخانه ارسال شود.

وی در پایان عنوان کرد: بعد از هر بازبینی حدود نیم ساعت هیات بازبین پیرامون کار بحث خواهند کرد و درحضور کارگردان باید فیلمبرداری صورت گیرد و گروه های تئاتر موظفند راس ساعت قیدشده آماده اجرا باشند در غیر این صورت از بازبینی خارج می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *