تئاتر آنلاین

اخبار تئاتر، عکس تئاتر، فیلم تئاتر و اخبار سینما جهان

اکران اینترنتی فیلم تئاتر «پیرمرد و ببر» حسن دادشکر

1
0
3578412
Reading Time: 2 minutesReading Time: 2 minutes


فیلم تئاتر «پیرمرد و ببر» به کارگردانی حسن دادشکر از تولیدات سال ۱۳۹۵ مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در طرح «نمایش‌نما» تا نیمه‌ آبان اکران خواهد بود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، طرح نمایش‌نما اکران فیلم‌ نمایش‌های کودک در فضای مجازی است که از روز ۱۵ مرداد آغاز شده و تا نیمه‌ آبان سال ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت. بر همین اساس فیلم تئاتر «پیرمرد و ببر» به نویسندگی علی خاکبازان برگرفته از کتابی به همین نام از انتشارات کانون است که به خرد و اندیشه می‌پردازد و موضوع آن انتخاب میان عقل و احساس، ترویج خوبی، دوری از خشونت و وفای به عهد است.

در این نمایش ببری که همیشه به اهالی و احشام یک روستا حمله می‌کرده است روزی گرفتار شده و در قفس نگه‌داری می‌شود تا این‌که مردی جهاندیده او را در قفس می‌بیند و بر حسب اصرار و ناله ببر، او را از قفس آزاد می‌کند و … .

در نمایش «پیرمرد و ببر» مرتضی طاهری به عنوان مشاور کارگردان و معصومه آرواز به عنوان دستیار کارگردان همکاری داشته‌اند و سعید ابک، آرش شریف‌زاده و راحله شمس‌آبادی نیز بازیگران آن هستند.

آهنگسازی این نمایش را رامین کهن انجام داده است و تینا دادشکر و آرش شریف‌زاده طراحان صحنه، لباس، ماسک و عروسک بوده‌اند، ساخت دکور، ماسک و عروسک نیز بر عهده علیرضا حسین‌پور بوده است.

علاقه‌مندان می‌توانند فیلم تئاتر «پیرمرد و ببر» و سایر نمایش‌های تولید شده در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را در نمایش‌نما به نشانی th.kpf.ir تماشا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *