» آرشیو مطالب » اولین تجربه سالنامه‌نگاری تئاتر ایران منتشر شد
3627675
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

اولین تجربه سالنامه‌نگاری تئاتر ایران منتشر شد

آذر 23, 1399 0

3627675
«کتاب سال تئاتر ایران ۱۳۸۵» به کوشش تقی اکبرزاده و زیرنظر مجید سرسنگی به عنوان اولین تجربه سالنامه نگاری تئاتر توسط انتشارات نمایش منتشر شد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، «کتاب سال تئاتر ایران ۱۳۸۵» به عنوان اولین تجربه در زمینه سالنامه‌نگاری تئاتر ایران که به مستندسازی فعالیت های آفرینشی، پژوهشی و آموزش تئاتر ایران در تمام مراکز فعال نمایشی در سال ۱۳۸۵ می پردازد توسط دفتر انتشارات و پژوهش اداره‌ کل هنرهای نمایشی (انتشارات نمایش) منتشر شد.

تاکنون هیچ کتاب سالی درباره تئاتر ایران به زبان فارسی منتشر نشده است و «کتاب سال تئاتر ایران ۱۳۸۵» اولین کتاب سال تئاتر ایران با اطلاعاتی همچون فعالیت‌های نمایشی مراکز تئاتر ایران در سال ۱۳۸۵ شامل ۵۴۸ مرکز اصلی و وابسته و اطلاعات فعالیت‌های آفرینشی، آموزشی و نگارشی و ۵۷۷۲ عنوان فعالیت نمایشی است.

این کتاب با نگاه توسعه‌محور به تئاتر ایران تدوین شده است و ساختار آن به‌گونه‌ای است تا در تأمین اطلاعات بخش ایران نشریات چندگانه ITI کاربرد داشته باشد.

این کتاب محصول پژوهش‌های پیشینی است که فرآیند آماده‌سازی آن در سال‌های گذشته تدبیر شده بود و اکنون امکان چاپ آن فراهم شده است.

«کتاب سال تئاتر ایران ۱۳۸۵» در ۷۳۲ صفحه و با بهای ۵۰۰۰۰ هزار تومان توسط انتشارات نمایش و به کوشش تقی اکبرزاده زیر نظر مجید سرسنگی به چاپ رسیده است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×