اهدای جایزه کارگردان سال جشنواره پالم اسپرینگز به جین کمپیون

جین کمپیون جایزه کارگردان سال را از جشنواره بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز دریافت می‌کند. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، جین کمپیون در جشنواره بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز سال آینده میلادی که بین روزهای ششم تا هفدهم ژانویه برگزار می‌شود به خاطر کارش روی فیلم «قدرت سگ» جایزه بهترین کارگردان سال را دریافت […]

جین کمپیون جایزه کارگردان سال را از جشنواره بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز دریافت می‌کند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، جین کمپیون در جشنواره بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز سال آینده میلادی که بین روزهای ششم تا هفدهم ژانویه برگزار می‌شود به خاطر کارش روی فیلم «قدرت سگ» جایزه بهترین کارگردان سال را دریافت خواهد کرد.

این فیلم که بر پایه رمان هم‌نام سال ۱۹۶۷ توماس سوج ساخته شده، بندیکت کامبربچ را در نقش اول یک مرزعه‌دار به نام فیل بربنک دارد. برادرش با بازی جسی پلمنز مخفیانه با یک بیوه با بازی کریستن دانست که پسری با نقش‌آفرینی کودی اسمیت-مک‌فی دارد ازدواج می‌کند، اما بربنک متوجه می‌شود و جنگی روانی علیه آن‌ها راه می‌اندازد که برای خودش خاطرات دوران جوانی‌اش را زنده می‌کند.

«قدرت سگ» بازگشت کمپیون به کارگردانی سینما پس از توقفی ۱۲ ساله بود. او با نخستین فیلم خود یعنی «پیانو» تبدیل به اولین کارگردان زنی شده بود که برنده جایزه نخل طلای کن می‌شود و همچنین یکی از هفت زنی است که تا به حال توانسته نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین کارگردانی شود.

هارولد متزنر رییس هیات مدیره فستیوال پالم اسپرینگز در بیانیه‌ای گفت: جین کمپیون با جدیدترین فیلمش «قدرت سگ» یک بار دیگر شاهکاری سینماتیک خلق کرده است. این درام روان‌شناختی که با پس‌زمینه‌ای وسترن به نمایش گذاشته می‌شود، با کار فوق‌العاده مجموعه بازیگرانش به رمان توماس سوج جان می‌بخشد.

از چهره‌هایی که قبلاً برنده جایزه بهترین کارگردان فستیوال پالم اسپرینگز شده‌اند می‌توان از الحاندرو گونزالس ایناریتو، استیو مک‌کویین، الکساندر پین، جیسون ریتمن، کوئنتین تارانتینو و کلویی ژائو نام برد.