انتشار فراخوان بخش تئاتر نخستین جشن حافظ

فراخوان بخش تئاتر نخستین جشن تئاتر و موسیقی علی معلم (تندیس حافظ) منتشر شد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی نخستین جشن تئاتر و موسیقی علی معلم، احسان حاجی پور مدیر بخش تئاتر نخستین جشن تئاتر و موسیقی علی معلم طی فراخوانی شرایط حضور در بخش تئاتر این جشن را اعلام کرد.

حاجی پور اعلام کرد بر اساس این فراخوان، آثار نمایشی در سه بخش نمایش‌های صحنه‌ای، نمایشنامه‌نویسی و استعداد تازه تئاتر ایران (نشان علی معلم) مورد بررسی و داوری قرار خواهند گرفت و به برگزیدگان تندیس حافظ و جوایزی اهدا خواهد شد.

هر کارگردان می تواند با یک اثر، متقاضی حضور در این جشن باشد.

در بخش تئاتر این جشن با هدف شناسائی و معرفی آثار شاخص تئاتر ایران (در رده بزرگسال) در چهار سال گذشته (فروردین سال ۱۳۹۷ تا اسفند ماه ۱۴۰۰) آثار و متون نمایشی مورد بررسی قرار می‌گیرند. همچنین «نشان علی معلم» به استعداد تازه‌ای در تئاتر کشور تعلق خواهد گرفت.

آغاز فرآیند ثبت نام از متقاضیان حضور در جشن از ۲۶ دی ۱۴۰۰ شروع می‌شود و آخرین مهلت ارسال فرم مخصوص ثبت نام در جشن از طریق ایمیل ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ است. آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ خواهد بود.

برگزیدگان بخش تئاتر نخستین دوره جشن علی معلم در بخش های بهترین کارگردان، بهترین نمایشنامه‌نویس، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن، بهترین دستاورد هنری و استعداد تازه تئاتر ایران معرفی می شوند.

متقاضیان شرکت در این جشن می‌توانند با مراجعه به سایت www.dtonline.ir فرم مخصوص به ثبت نام را دریافت، تکمیل و به آدرس ایمیل hafez.theater.۲۰۲۰@gmail.com ارسال کنند.

نخستین دوره جشن تئاتر و موسیقی علی معلم (تندیس حافظ) سال آینده با دبیری امید معلم برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.