انتشار آلبوم موسیقی «میخانه خاموش» با صدای سالار عقیلی

سالار عقیلی خواننده گروه موسیقی دستان از انتشار آلبوم موسیقی «میخانه خاموش» که برگرفته از اشعار مولوی، هوشنگ ابتهاج و مهدی اخوان ثالث است، تا پایان سال خبر داد.

سالار عقیلی خواننده گروه موسیقی دستان از انتشار آلبوم موسیقی «میخانه خاموش» که برگرفته از اشعار مولوی، هوشنگ ابتهاج و مهدی اخوان ثالث است، تا پایان سال خبر داد.

نشست خبری گروه موسیقی «دستان» با حضور سالار عقیلی خواننده، سعید فرج‌پور نوازنده کمانچه، حسین بهروزنیا نوازنده بربط و حمید متبسم نوازنده گیتار صبح امروز در تالار وحدت برگزار شد.

سالار عقیلی در این نشست اظهار داشت: بیش از 4 ماه است که اجرای این کار توسط «سعید فرج‌پور» – که در کانادا اقامت دارد – به من پیشنهاد شده است. ایشان قطعات موسیقی را از طریق اینترنت برای من می‌خواند و من هم ضبط می‌کردم و تمرین‌های خودم را از همان زمان انجام دادم ‌که تا به امروز با گروه دستان دور هم جمع شدیم و تمرین‌ها را به طور جد دنبال کردیم.

وی افزود: گروه موسیقی دستان از بهترین گروه‌های موسیقی کشور است که هر کدام از نوازندگان این گروه از سراسر دنیا دور هم جمع شده‌اند. «پژمان حدادی» از لس‌آنجلس آمریکا، بهنام سامانی از آلمان، حمید متبسم از هلند و سعید فرج‌پور از کانادا. مدت 10 روز است که برای این اجرا در تهران جمع شدیم و روز‌انه 7 ساعت  مداوم تمرین می‌کنیم.

این خواننده کشورمان یادآور شد: اشعار این اجراها از مولوی، هوشنگ ابتهاج و مهدی اخوان ثالث انتخاب شده است که پس از اجرای کنسرت در قالب آلبوم موسیقی «میخانه خاموش» منتشر خواهد شد.

عقیلی تصریح کرد: قسمت اول این کنسرت بی‌کلام خواهد بود که توسط «حسین بهروزی‌نیا» به همراه دو قطعه از‌ تصنیف‌های من اجرا می‌شود و در قسمت دوم با نوازندگی «سعید فرج‌پور»، قطعه «میخانه خاموش» که شعری از مهدی اخوان ثالث است به اجرا درمی‌آید و پس از آن شعر «در اوج آرزو» از اشعار هوشنگ ابتهاج را با ساز بربط به اجرا در خواهیم آورد. اجرای تصنیف «غم دوست» از اشعار «سیاوش کسرایی» و تصنیف «احوال دل» با غزلی از مولانا از اجراهای پایانی خواهد بود.

حسین بهروزی‌نیا در ادامه نشست اظهار داشت: از آنجایی که مردم تمایل دارند آهنگ‌هایی که قبلا شنیده‌اند را بشنوند، تصمیم گرفتیم دو قطعه از آلبوم «دریای بیکران» را اجرا کنیم.

حمید متبسم، پژمان حدادی،‌ حسین بهروزی‌نیا،‌ سعید فرج‌پور، بهنام سامانی و سالار عقیلی کنسرت گروه دستان‌ را برای اجرا در روزهای‌ 16 و 18 شهریور ماه جاری در سالن همایش‌های برج میلاد همراهی خواهند کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.