» آرشیو مطالب » افتتاح نمایشگاه سرامیک‌های مدرن «شولی»
1386
آرشیو مطالب

افتتاح نمایشگاه سرامیک‌های مدرن «شولی»

تیر 9, 1392 0

نمایشگاه گروهی سرامیک‌های آزاده شولی و هنرجویانش روز جمعه (7تیرماه) در گالری شیرین افتتاح شد.

به گزارش MrArt.ir، آزاده شولی در گفت‌و‌گو با ایسنا، درباره آثاری که در این نمایشگاه ارائه شده است، گفت: کارهایی که در این نمایشگاه انجام شده است، کارهای مدرن سرامیکی است که با یک سری تکنیک‌هایی که در ایران خیلی کم‌تر مورد استفاده قرار گرفته است، انجام شده است.

وی افزود: تقریبا 10 نفر از شاگردانم در کنار دو کاری که ارائه داده‌ام، آثارشان به نمایش درآمده است. من به هر کدام، تکنیکی را پیشنهاد کردم و آن‌ها هم حدود یکسال روی آن کارکرده و به نتیجه رسیدند، از تکنیک‌های مورد استفاده در این آثار،‌تقریبا 8 تکنیک، خیلی کم کار شده است و شاید بتوان گفت: تاکنون در ایران مورد استفاده قرار نگرفته است.

این مدرس دانشگاه درباره ورک‌شاپ‌های آموزشی گفت: ورک‌شاپ‌ها از فردای روز نمایشگاه برگزار خواهد شد و براساس 10 تکنیکی که در نمایشگاه وجود دارد، 10 ورک‌شاپ مربوط به همان تکنیک‌ها فراهم کرده‌ایم. این ورک‌شاپ‌ها به مدت 4 روز ادامه دارد و هر فردی که مایل باشد، می‌تواند در این کارگاه‌های آموزشی شرکت کند.

شولی با اشاره به هزینه‌ و آموزش در این کارگاه گفت: برای من خیلی مهم بود که هزینه‌ کمی برای ورک‌شاپ‌ها در نظر گرفته شود تا همه علاقه‌مندان بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. در این کارگاه‌ها، تکنیک‌ها از پایه آموزش داده می‌شود و تا آخرین جلسه به صورت کامل ارائه خواهد شد و هر فردی در هر سطحی می‌تواند در این کارگاه‌های آموزشی شرکت کند.

وی درباره هدف از برگزاری این نمایشگاه گفت: من سال‌هاست کار آموزش انجام می‌دهم و این بچه‌ها تقریبا جزو اولین شاگردانی بودند که دوره های آموزشی را گذراندند. من هدفم از برگزاری این نمایشگاه این بود که بچه‌ها سر و سامان بگیرند و بتوانند روی پای خودشان بایستند و بعد تکنیک‌هایی را از تکنیک‌های گسترده سفال و سرامیک انتخاب کردیم که کمتر رویشان کار شده است تا به نتیجه رسیدند و سعی شده است این نمایشگاه نمایشگاهی جامع و کاملی باشد.

این نمایشگاه که مجموعه آثار آزاده شولی و هنرجویانش مریم کریمی اقدم، رزیتا دارای‌جامع، حنا موسوی، پروانه اسلامی،‌ سارا خدامی، غزاله سپهربند، علیرضا بی‌پروا، شاهد تابش اکبری، سمیه ایل‌بیگی و زهرا رفیعی است تا تاریخ 12 تیرماه 1392 از ساعت 11 صبح تا 8 شب دایر است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×