اعضای هیات بازبین جشنواره تئاتر کردی سقز انتخاب شدند

سقز – دبیر اجرایی سیزدهمین دوره جشنواره تئاتر کُردی سقز گفت: باقر سروش، رامین راستی و علیرضا همتیان به عنوان هیات بازبین این جشنواره انتخاب و معرفی شدند.

سقز – دبیر اجرایی سیزدهمین دوره جشنواره تئاتر کُردی سقز گفت: باقر سروش، رامین راستی و علیرضا همتیان به عنوان هیات بازبین این جشنواره انتخاب و معرفی شدند.

به گزارش تئاتر آنلاین، هیوا حاجی محمدی در گفت و گو با خبرنگار مهرافزود: این هنرمندان کار بازبینی ۵۰ نمایشنامه را به زودی آغاز خواهند کرد.

وی افزود: این جشنواره یکم تا پنجم مهر ماه با حضور گروه های داخلی از ایران و چند گروه خارج از کشور در سقز برگزار می شود.

این جشنواره توسط شورای اسلامی شهر و شهرداری سقز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری کردستان، معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان سقز و انجمن هنرهای نمایشی کردستان برگزار می شود.

جشنواره تئاتر کُردی از سال ۷۸ به مدت شش سال برگزار شد، اما به دلیل مشکلات مالی این جشنواره بعد از شش دوره متوقف و دوباره از سال ۸۷ از سر گرفته شد و تا سال ۹۰ به مدت چهار دوره دیگر پیگیری و اجرا شد.

این جشنواره از سال ۹۳ دوباره فعالیت خود را آغاز کرد و سال گذشته نیز دوازدهمین دوره این جشنواره با حضور ۱۲ گروه نمایشی از ایلام، بانه، بوکان، تهران، دیاربکر ترکیه، سقز، سلیمانیه عراق، سنندج، شیروان، کرمانشاه و مریوان از ۱۵تا ۱۹ شهریور ماه در سالن نمایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر برگزار شد.

دبیرخانه دایمی جشنواره تئاتر کردی در کردستان، شهر سقز و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آن قرار دارد و هنرمندان عرصه نمایش می توانند از طریق شماره های ۰۸۷۳۶۲۲۲۲۶۶ و نمابر ۰۸۷۳۶۲۲۲۷۰ اطلاعات بیشتر کسب کنند.