» آرشیو مطالب » اعزام ۸۰ هنرمند ایرانی به پیاده روی اربعین
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

اعزام ۸۰ هنرمند ایرانی به پیاده روی اربعین

تیر 18, 1401 1

رشت- دبیر هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت با اشاره به تمرکز زدایی برگزاری جشنواره‌ها از تهران به استان ها، گفت: ۸۰ هنرمند برای اجرای نمایش در پیاده روی اربعین به عراق اعزام می شوند.

به گزارش تئاتر آنلاین، سید وحید فخر موسوی ظهر شنبه در جلسه هم‌اندیشی اعضای شورای سیاست‌گذاری جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، اظهار کرد: تمرکز زدایی برگزاری جشنواره‌ها از تهران به استان‌ها از اهداف و سیاست‌های بنیاد مستضعفان و بنیاد فرهنگی روایت فتح است.

وی با اشاره به توقف دو ساله برگزاری جشنواره تئاتر مقاومت به دلیل شیوع ویروس کرونا، افزود: مقرر شده که برگزاری جشنواره‌های ملی و بین المللی از تهران به سمت استان‌ها سوق داده شود.

فخر موسوی با بیان اینکه هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت به مدت ۴ ماه اجرای می‌شود، اضافه کرد: اضافه شدن بخش تئاتر ملل با تمرکز بر کشورهای اسلامی به جشنواره امسال مهمترین تفاوت این دوره از جشنواره است.

گیلان میزبان در بخش رادیویی هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت

وی با اشاره به اینکه استان گیلان میزبان بخش رادیویی جشنواره تئاتر مقاومت است، تاکید کرد: علاوه بر برگزاری تولیدات گیلان در این بخش با حضور ۱۲ گروه از کل کشور در گلزار شهدای رشت، هنرنمایی هنرمندان در بخش‌های صحنه‌ای، خیابانی و محیطی، نمایشنامه‌نویسی، رادیو تئاتر، تله‌تئاتر و تئاتر ملل، نیز در کل استان انجام می‌شود.

دبیر هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت با اشاره به آغاز بخش بین الملل جشنواره تئاتر مقاومت همزمان با پیاده‌روی اربعین حسینی، گفت: انجمن تئاتر دفاع مقدس با نام «زخم عتیق» در سه موکبی که در پیاده روی اربعین در اختیار بنیاد فرهنگی روایت فتح قرار گرفته بخش بین الملل جشنواره را برگزار می‌کنند.

فخر موسوی به اعزام ۸۰ هنرمند به کشور عراق در ایام پیاده روی اربعین با هدف اشاعه فرهنگ مقاومت اشاره و تصریح کرد: این هنرمندان در مدت ۱۰ روزه برگزاری پیاده روی اربعین در این مراسم حضور یافته و نمایش‌های خود را در قالب تعزیه، پرده خوانی، نقادی و منقبت خوانی به زبان‌های عربی، اردو، کردی و ترکی اجرا می‌کنند.

وی به برگزاری مراسم اختتامیه بخش استانی جشنواره مقاومت در مشهد مقدس اشاره و اضافه کرد: در بخش خیابانی هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت نیز ۲۵ نمایش ویژه بنیاد فرهنگی روایت فتح در استان‌های اصفهان، کرمانشاه برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×