» آرشیو مطالب » اعتراض به اعلام لیست پرکارترین هنرمندان تئاتر سال 95
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

اعتراض به اعلام لیست پرکارترین هنرمندان تئاتر سال 95

فروردین 28, 1396 0

تئاتر آنلاین – معین محب علیان نویسنده ، مترجم و منتقد تئاتر مطلبی با عنوان «لیست از قلم افتاده» در خصوص انتشار خبر ایران تئاتر با عنوان پرکارترین هنرمندان تئاتر سال 95 منتشر کرده است، و آن را در اختیار تئاتر آنلاین قرار داد.

با توجه به پیشرفت و توسعه تئاتر تصمیم گرفتیم با رصد کردن سالن های تئاتر تهران فعال ترین هنرمندان سال 95 را به شما معرفی کنیم. ارجاع فعل این جمله به چه کسانی است ؟ خبرنگاران ایران تئاتر؟ دست اندرکاران تئاتر؟ پرس و جوکنندگان تئاتر؟ کدام دسته از کاران تئاتر ؟

مستقیم و بدون روده درازی سر اصل مطلب می روم ، اگر سری به دانشنامه آزاد ویکی پدیا بیندازید، در توضیح واژه کمیت قید شده : کمیت یا چندی در لغت به معنای مقدار می باشد و کمیت در برابر واژه کیفیت بکار می رود. در ریاضی به اعداد ترتیبی یا اصلی اندازه و مقدار تعلق می گیرد و پسوند “ترین ” در عنوان خود موید چنین معیار داوری است . در بخش بازیگری مرد پس از چند بار شمردن هم با انگشت های دست چپ و هم دست راست به عدد 7 میرسیم . ضمن احترام به تمامی عزیزان و چهره های تکراری و غیر تکراری این فهرست مشخصا در بخش بازیگری مرد آقای سروش طاهری با همین میزان کار یعنی عدد 7 واجد ِقید نام و حضور در این آمار است چرا قید نشده حتما دلایلی وجود دارد. ساده ترین دلیل شاید این است که سالن ها و کارها دقیق بررسی نشده و یا از قلم افتاده است ، دلایل دیگر را هم نمی دانیم ، شاید دلایل دیگری وجود دارند. البته در ابتدای فهرست اسامی سالن های اجراشده قید شده و نام مجموعه تئاتر شهر دیده نمی شود و با اندکی تامل نسبت به ترتیب و الویت ذکر سالن ها و همچنین تصویری که در سایت منتشر شده به همان بحث سالن های خصوصی و موج مرده ای که در تئاتر یا هنر موزه داری راه افتاده می رسیم که خود بحث مفصلی را می طلبد و مثنوی هفتاد من می شود . لیست فعالیت های آقای سروش طاهری در 95 به قرار زیر است :

ساعت ٢٠_علي موسويان
خروس مي خواند _شهرام كرمي
هام _عباس عبدالله زاده
فراموشي _محمد زوار بي ريا
عاشقانه اي براي عباس_سيد علي موسويان
خانه پاكيزه_سروش طاهری_ مانلی حسین پور.
ريحانه _ سيروس همتي
.
حال ممکن ضریب پراکندگی هم مد نظر دوستان بوده ، جدا از نام سالن ها، مثلا اینکه همه کارها باید متوسط یا در این سالن ها اجرا میرفته و یا اینکه در مکانی متمرکز اجرا صورت پذیرد که این خود تحلیل های طومار وار طویلی را می طلبد . امید است در اینده شاهد آمارهای دقیق تری باشیم .
می کند با خویش خود بیگانگی با غریبان آشنایی می کند .
جو فروشست آن نگار سنگ دل با من او گندم نمایی می کند.
سعدی شیرین سخن در راه عشق از لبش بوسی گدایی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×