0112اشکان خیل‌ نژاد که به زودی نمایش «پچپچه‌های پشت خط نبرد» را به صحنه می‌برد، گفت: 98 درصد به متن چاپ شده‌ی علیرضا نادری وفا داریم.

این کارگردان جوان تئاتر در گفت‌وگویی با ایسنا، ادامه داد: هیچ یک از اعضای گروه ما اجرای این نمایشنامه را که با کارگردانی خود آقای نادری به صحنه رفته بود ندیده‌اند و هیچ تصوری از آن نداریم بنابراین کاملا به متن چاپ شده ایشان متکی هستیم.

او تاکید کرد: این نمایشنامه را آگاهانه انتخاب کرده‌ایم و انتخاب آن اتفاقی نبوده است و کاملا به آن وفا داریم چرا که دوست داشتیم این متن در دوره ما بازخوانش شود.

خیل‌نژاد که اجرای این نمایش را در جهت سیاست بازتولید نمایشنامه‌های موفق ایرانی می‌داد، یادآور شد: دوره گذشته جشنواره تئاتر دانشگاهی با پروژه بازتولید همزمان شد و ما در بزرگداشت علیرضا نادری نمایشنامه «پچپچه‌های پشت خط نبرد» را نمایشنامه‌خوانی کردیم و دریافتیم جدا از اینکه ماجرای این متن به سال 61 و زمان نگارش آن به سال 74 برمی گردد، این نمایشنامه مانند دیگر آثار ماندگار ادبیات نمایشی همچنان به روز است.

او با اشاره به استقبال تماشاگران از جلسه نمایشنامه‌خوانی این متن اضافه کرد: آن استقبال باعث شد،پیشنهاد اجرایش را به تالار مولوی بدهیم.

خیل‌نژاد خاطرنشان کرد: این نمایش، پایان‌نامه دانشگاهی آقای نادری بوده و من هم دانشجوی تئاتر دانشگاه تهران هستم. بنابراین مفهوم دیگر این انتخاب این است که تئاتر دانشگاهی ایران روندی پویا دارد و نسل جدید از تجارب نسل دانشگاهی قبلی استفاده می‌کنند.

نمایشنامه «پچپچه‌های پشت خط نبرد» از مطرح‌ترین متون علیرضا نادری است که اوایل دهه 80 با کارگردانی خود او اجرا شد.

اشکان خیل‌نژاد این نمایشنامه را با بازی نوید محمدزاده، سینا بالا‌آهنگ، امیر احمد قزوینی، مهدی فریضه، حمید رحیمی، محمدهادی عطایی، کیوان ساکت‌اف و محمد اشکان‌فر به صحنه می‌برد.

علی سرابی بازیگردان این اثر نمایشی است. اشکان خیل‌نژاد علاوه بر کارگردانی، طراحی صحنه را هم انجام می‌دهد و طراحی نور بر عهده رضا حیدری است. علی شهبازی به عنوان آهنگساز و دارنگ هاشمی به عنوان عکاس با اجرای این نمایش همکاری دارند.

نمایش «پچپچه‌های پشت خط نبرد» از 10 آذر ماه ساعت 19:30 و به مدت 90 دقیقه در تالار اصلی مرکز تئاتر «مولوی» به صحنه می‌رود.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :