ارسباران قطب جشنواره های هنری آذربایجان شرقی است

تبریز – معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: منطقه ارسباران قطب جشنواره های هنری استان است.

تبریز – معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: منطقه ارسباران قطب جشنواره های هنری استان است.

به گزارش تئاتر آنلاین، علی محرمی در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران و نکوداشت هنری عاشیق ولی عبدی در شهرستان اهر گفت: از اواخر مرداد ماه تا اواسط شهریور ماه ۳ جشنواره که ۲ جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران و نکوداشت هنری عاشیق ولی عبدی در شهرستان اهر و جشنواره عکس و فیلم عشایر در شهرستان کلیبر برگزار خواهد شد.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه برگزاری اینگونه جشنواره ها نشان از قابلیت و ظرفیت منطقه ارسباران است، افزود: ۲۰۰ اثر برای جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران رسیده و کار بازبینی آثار به پایان رسیده است و گروه های راه یافته به جشنواره از ۳۱ مرداد تا سوم شهریور امسال در سه بخش خیابانی، صحنه ای و آیینی اجرای برنامه خواهند کرد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری نکوداشت هنری عاشیق ولی عبدی در شهرستان اهر گفت: عاشیق ولی عبدی شخصیت بی نظیری است و برگزاری نکوداشت این عاشیق یک اقدام ارزشمند و متعالی برای پاسداشت خدمات این هنرمند و ترویج سنت حسنه تجلیل از فرهیختگان و خادمان فرهنگ و هنر است.

محرمی همچنین از راه‌اندازی انجمن هنری عاشیقی برای نخستین بار در سطح کشور و در شهر تبریز خبر داد و تصریح کرد: راه‌اندازی انجمن هنری عاشیقی و تعمیم آن به شهرستان‌ها اقدامی عملی در راستای حمایت از این قشر زحمت کش و ساماندهی آنها و ارائه خدمات لازم به این دست از هنرمندان است.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از حمایت فرماندار و مسئولان ادارات مختلف شهرستان اهر در جهت هرچه بهتر برگزارشدن جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران و نکوداشت هنری عاشیق ولی عبدی در شهرستان اهر تشکر کرد.

حضور نزدیک به ۴۰۰ هنرمند و میهمان از سراسر کشور در جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران

فرماندار شهرستان اهر نیز در بخش دیگری از این نشست از آمادگی تمامی مسئولان برای برگزار هرچه باشکوه تر جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران و همچنین نکوداشت هنری عاشیق ولی عبدی در شهرستان اهر خبر داد و گفت: نزدیک به ۴۰۰ هنرمند و میهمان از سراسر کشور در مدت برگزاری جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران در شهرستان اهر حضور خواهند داشت که امیدواریم در مدت اقامت خودشان خاطرات خوشی داشته باشند.

سید محمد عابدی همچنین با اشاره به برگزاری نکوداشت هنری عاشیق ولی عبدی در شهرستان اهر گفت: شهرستان اهر به عنوان یکی از شهرستان‌های مهم منطقه ارسباران دارای پیشینه درخشان فرهنگی و تاریخی با انسان های مخلص، تلاشگر و نخبه است که باید در جهت تکریم این انسان‌های فرهیخته گام‌های عملی صورت گیرد.

عابدی آیین نکوداشت و تجلیل از پیش قراولان عرصه فرهنگ و هنر را که عمری در جهت خدمت به هنر منطقه از هیچ تلاشی فروگذار نکرده‌اند، اقدامی نیکو و پسندیده برشمرد و از تلاش‌های دستگاه‌های فرهنگی شهرستان و به‌خصوص اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر به جهت برنامه‌ریزی و تصویب نکوداشت عاشق ولی عبدی از هنرمندان پیشکسوت صنعت عاشیقی قدردانی کرد.