» آرشیو مطالب » ارائه چهار عنوان کتاب تازه در حوزه‌ هنرهای نمایشی به بازار
4152439
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

ارائه چهار عنوان کتاب تازه در حوزه‌ هنرهای نمایشی به بازار

اردیبهشت 26, 1401 0

4152439

دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش چهار عنوان کتاب تازه را در حوزه‌ هنرهای نمایشی به بازار کتاب ارائه کرد.

به گزارش تئاتر آنلاین، سه نمایشنامه در ۲ مجلد با عناوین «جل‌پشت‌ها- کشتی‌گیرنده با خرس» نوشته حسین فضل‌اللهی و «دل آتش است» نوشته چیستا یثربی و دو کتاب پژوهشی «سایه‌بازی» نوشته روبرتو پاپتی و ماشا لوچی با تالیف و ترجمه آیرین غریب‌پور و «نمایشنامه‌نویسان ایران ۱۳۷۸-۱۳۵۷» که حاصل پژوهش حسین فرخی است در اختیار متخصصان و علاقه‌مندان تئاتر قرار گرفته است.

نمایشنامه‌های «جل‌پشت‌ها-کشتی‌گیرنده با خرس» با موضوعی اجتماعی و با عنایت به فرهنگ و اداب ایرانی نگاشته شده و «دل آتش است» نمایشنامه‌ای است با مضمونی انسانی و منبعث از معرفت‌شناسی ایرانی.

کتاب «نمایشنامه‌نویسان ایران ۱۳۷۸-۱۳۵۷» جلد سوم از کتاب‌هایی است که با ارائه‌ خلاصه داستان و اشارات مختصری درباره‌ی مضمون آثار به معرفی نمایشنامه‌نویسان ایرانی در بستر گاه‌شماری تاریخی می‌پردازد و تکمله‌ای بر دو جلد پیشینی از این پژوهش به شمار می‌آید که پیش از این منتشر شده است.

«سایه‌بازی» کتابی است تمام رنگی و کاربردی که می‌تواند مربیان، دانش آموزان و کودکان و نوجوانان را با چگونگی تهیه و اجرای یک نمایش سایه‌ای آشنا کند. ویژگی این کتاب سادگی بیان مطالب و راهنمایی عملی برای ترغیب علاقه مندان است تا بتوانند با مواد بازیافتی موجود در زتدگی روزمره، در هر زمان و مکانی، نمایش شگفت انگیزی را با «سایه یازی» تولید و اجرا کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×