» آرشیو مطالب » «ادیپ شهریار» در موزه انتظامی خوانش می‌شود
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

«ادیپ شهریار» در موزه انتظامی خوانش می‌شود

بهمن 12, 1398 0


«ادیپ شهریار» ۱۷ و ۱۸ بهمن در خانه موزه عزت الله انتظامی نمایشنامه خوانی می‌شود.

به گزارش تئاتر آنلاین، نمایشنامه «ادیپ شهریار» به کارگردانی افشین قاسمی ۱۷ و ۱۸ بهمن در خانه موزه استاد عزت الله انتظامی نمایشنامه خوانی می‌شود.

در یادداشت کارگردان آمده است: «بجویید تا بیابید»، رستگاری از آن کسی است که حقیقت را بیابد. ادیپ در جستجوی حقیقت آنچنان پیش می‌رود که تخت، جام، مقام و چشم‌هایش را از دست می‌دهد. آنچه انسان امروز در قلمرو تقدیر خود نمی یابد حقیقت خود اوست. نمایشنامه خوانی «ادیپ شهریار»، از گروه آوای ققنوس دست مایه‌ای است برای نشان دادن حقیقت پنهان انسان امروز. اسطورها به ما چگونه بودن را می‌آموزند. چگونه خواستن و چگونه انسان ماندن را، این نمایشنامه در طول سه هزار سال گذشته هرگز تازگی خود را چه از نظر محتوا و چه از نظر ساختار از دست نداده است. گروه ما به متن و ترجمه وفادار بوده و به طور کامل خوانش می‌کند.

عوامل این اثر هنری عبارتند از نویسنده: سوفوکل، مترجم: شاهرخ مسکوب، کارگردان: افشین قاسمی، دستیار کارگردان: محمد خباز، مشاور رسانه و تبلیغات: محمد حسین عبداللهی، عکاس: محمد امین فروتن.

بازیگران: (خوانشگران) سامان علیزاده، آرمین اشبگ، علی شهبازی، گلناز عیدی، ماهرخ سالاری، مهیا بوستانچی، زهرا کلانتر، سارا زمزم و مهسا آقایی.

درخلاصه اثر آمده است: ادیپ، پادشاه شهر تب متوجه می‌شود فرد گناهکاری در شهر است و باید از شهر بیرون برود اما ماجرا به گونه دیگری رقم می‌خورد ….

علاقه مندان می‌توانند برای تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند. خانه موزه استاد انتظامی واقع در خیابان اندرزگو (قیطریه)، شرق به غرب، روبروی بلوار کاوه، خیابان احمدی، پلاک ۲۸ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×