» آرشیو مطالب » احتمال پس گرفتن جایزه ویل اسمیت/ عذرخواهی از سیلی خورده
آرشیو مطالب - سینما و تئاتر بین الملل

احتمال پس گرفتن جایزه ویل اسمیت/ عذرخواهی از سیلی خورده

فروردین 14, 1401 0

در حالی که اسکار پس گرفتن جایزه ویل اسمیت پس از سیلی زدن وی به کریس راک را بررسی می‌کند، این بازیگر از کریس راک نیز عذرخواهی کرد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، پس از سیلی زدن ویل اسمیت به کریس راک در مراسم اهدای جوایز اسکار، جلسه محرمانه‌ای از سوی مدیران آکادمی برگزار شده که بررسی کنند آیا باید جایزه ویل اسمیت پس گرفته شود یا خیر.

در همین حال ویل اسمیت که وقت گرفتن جایزه از حضار و آکادمی عذرخواهی کرده بود اما نامی از فرد سیلی خورده نیاورده بود، به صورت جداگانه از کریس راک نیز عذرخواهی کرد.

جلسه مدیران اسکار به صورت مجازی صبح دوشنبه برگزار شد تا این امر را بررسی کنند.

ویل اسمیت با انتشار بیانیه‌ای نوشت: خشونت در همه اشکال مخرب است و رفتار من در مراسم دیشب غیرقابل قبول و غیرقابل توجیه بود. وی افزود: شوخی بخشی از حرفه ماست اما شوخی با مشکل پزشکی جیدا به نظر زیاده روی بود و من را وادار به واکنشی احساسی کرد. می‌خواهم علنی از تو کریس عذرحواهی کنم. از خط زدم بیرون و اشتباه کردم. خجالت می‌کشم چون رفتارم نشان دهنده مردی که دوست دارم باشم نبود. در دنیای عشق و مهربانی جایی برای خشونت نیست.

وی در این بیانیه مجدداً از اسکار و تهیه‌کنندگان برنامه و همه تماشاگران این برنامه در سراسر جهان نیز عذرخواهی کرد و افزود از اینکه رفتارش باعث لکه‌دار شدن همه مسیر ساخته شدن این فیلم شده متاسف است.

ویل اسمیت پس از اینکه کریس راک اشاره‌ای طنزآمیز به طاسی سر همسر وی کرد از جا بلند شد و یک سیلی به گوش راک نواخت و بعد هم که سر جایش برگشت فریاد زد: اسم زن من را به زبان نیاورد.

راک برای اهدای جایزه بهترین مستند روی صحنه رفته بود که در خلال صحبت‌هایش به همسر اسمیت پرداخت.

چند دقیقه بعد اسمیت برای بازی در فیلم «شاه ریچارد» موفق به کسب جایزه اسکار شد و روی صحنه رفت و در حالی که اشک می‌ریخت از رفتار خود عذرخواهی کرد و گفت گریه‌اش برای بردن جایزه نیست بلکه فکر می‌کند همه باید در زندگی به دیگران نور بتابانند و راه آنها را روشن کنند. وی افزود: من شبیه یک پدر دیوانه هستم همان طور که درباره ریچارد ویلیامز نیز همین حرف را می‌زنند.

این رفتار به قدری غیرمنتظره بود که حاضران در سالن ابتدا فکر کردند همه اینها شوخی است و می‌خندیدند.

وی نصحیتی را که دنزل واشینگتن به وی کرده بود نیز یادآوری کرد و این بود که: در بالاترین لحظه زندگی مراقب خودت باشد چون آنجاست که شیطان به دنبالت می‌آید.

صفحه رسمی آکادمی نیز با انتشار بیانیه‌ای رفتار خشونت‌آمیز را محکوم کرده اما هنوز تصمیمی در این باره نگرفته است.

درباره این رفتار ویل اسمیت اظهار نظرهای متفاوتی شده از جمله مجری سی‌ان‌ان که گفت این واکنش ویل اسمیت موجب شد دریافت جوایز از سوی دیگر برندگان دیگر به چشم نیاید. جیمی کیمل نیز گفت از دیدن این صحنه شوک‌زده شد و یاد دوران مایک تایسون در رینگ مشت‌زنی افتاد.

تیفانی هدیش بازیگر از جمله چهره‌هایی بود که از اسمیت حمایت کرد و گفت رفتار ویل اسمیت برایش یک دنیا ارزش داشت. وی گفت: وقتی می‌بینم یک مرد سیاه‌پوست از همسرش دفاع می‌کند برای من ارزش زیادی دارد. وی افزود: او قصد داشت از همسرش محافظت کند.

آکادمی پس از آن نیز با انتشار بیانیه‌ای اقدام ویل اسمیت را محکوم کرد و نوشت: ما رسماً موضوع دیشب را محکوم می‌کنیم و بررسی رسمی درباره این حادثه را آغاز کرده‌ایم.

به گفته یک منبع آگاه آکادمی در نظر داشت همان موقع از روی صحنه رفتن اسمیت و دریافت جایزه‌اش ممانعت کند اما از آنجا که مدیران آکادمی در نقاط مختلف سالن نشسته بودند و امکان صحبت با هم را نداشتند اتفاق نظری صورت نگرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×