به گزارش تئاتر آنلاین، اتابک نادری مدیر اجرایی چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر درباره تعداد نمایش‌هایی که قرار است در بخش فجر استانی جشنواره و در شهرهای یزد و رشت اجرا شوند، به مهر گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده ۵ نمایش صحنه‌ای و ۴ نمایش خیابانی برای اجرا در شهر یزد پیش‌بینی شده است. بر این اساس قرار است نمایش‌های صحنه‌ای «خاموشان» و «تلفات» از تهران و «مصریه» از اندیمشک، «استرالیا» از شیراز و «همه برادران من» از گچساران در شهر یزد اجرا شوند.

وی ادامه داد: همچنین ۴ نمایش خیابانی «مدافع آخر»، «آخرین اولی»، «یک کروموزم بیشتر» و «به دنبال خورشید» نیز برای اجرا در شهر یزد معرفی شده‌اند.

نادری درباره اجراهای فجر استانی در شهر رشت نیز گفت: قرار است در شهر رشت فقط ۲ نمایش صحنه‌ای «مانستر» و «داستان باغ وحش» روی صحنه بروند.

مدیر اجرایی چهلمین جشنواره تئاتر فجر درباره اجرای آثار فجر استانی با توجه به محدودیت‌های ظرفیتی تعیین شده برای اجراهای جشنواره در شهر تهران، یادآور شد: قرار است سالن‌های نمایشی شهر یزد نیز با استفاده از ۳۰ درصد ظرفیت میزبان مخاطبان باشند.

وی در پایان سخنان خود تأکید کرد: بخش فجر استانی نیز همچون تهران با توجه به شرایط کرونایی برنامه‌ریزی شده و در صورت ایجاد شرایط خاص کرونایی تغییراتی هم در برنامه‌ها خواهیم داشت.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :