» آرشیو مطالب » اجرای یک نمایشنامه از امیر دژاکام/ کودکان سیاه بازی می کنند
2078734
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

اجرای یک نمایشنامه از امیر دژاکام/ کودکان سیاه بازی می کنند

شهریور 18, 1395 0

اجرای یک نمایشنامه از امیر دژاکام کارگردان پیشکسوت تئاتر و به صحنه رفتن یک نمایش سیاه بازی ویژه گروه سنی کودکان از جمله رویدادهای پنجمین جشنواره تئاتر شهر است.

به گزارش تئاتر آنلاین، نمایشنامه «ماه منظر» نوشته امیر دژاکام به کارگردانی محمد امیری آتشگاه همزمان با پنجمین جشنواره تئاترشهر به صحنه می رود. این نمایشنامه که اثری تک بازیگر است با حضور بهار قنبری در نقش ماه منظر برای اجرا در جشنواره تئاتر شهر آماده شده است.

در خلاصه نمایش آمده است: «ماه منظر یک ماه قبل از جشن عروسی اش متوجه می شود به بیماری سرطان مبتلا شده و روزهای کمی زنده می ماند. او تا مرز خودکشی پیش می رود اما…»

نمایشنامه «ماه منظر» پیش از این در قالب مجموعه نمایشنامه «یادداشت های عاشقانه» به چاپ رسیده است.

سیاه بازی ویژه کودکان در نمایش «جادوی عروسک»

نمایش «جادوی عروسک» به کارگردانی امیر محمد انصافی در بخش کودک پنجمین جشنواره تئاترشهر به صحنه می رود.

این اثر که به شیوه سنتی سیاه بازی برای کودکان به صحنه می رود روایت یک پدر و سه فرزند اوست که هر کدام از بچه ها به شهرهای مختلف رفته و حرفه های خراطی، زرگری و خیاطی را فرا گرفته اند. این سه می خواهند به شهرشان مبارک آباد برگردند و به اهالی خدمت کنند. اما بین راه اتفاقاتی برای آن ها می افتد …

اجرای نمایش سیاه بازی ویژه گروه سنی کودکان سال ها پیش توسط جواد انصافی ابداع شد و حالا امیرمحمد انصافی فرزند این هنرمند با شیوه ابداعی که از پدر آموخته در جشنواره تئاترشهر حضور دارد.

امیرحسین انصافی، فهیمه باروتچی، فرشته اعظمی، شیرین کاشفی، آرین ناصری مهر، ابوالفضل عشرب و محسن قصری بازیگران این اثر نمایشی هستند.

پنجمین جشنواره تئاتر شهر توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از ۲۲ شهریور در سالن های حرفه ای تئاتر و فرهنگسراهای تهران برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×