» آرشیو مطالب » نمایش «شام خداحافظی» به صحنه نرفت/ اجرای همزمان ۲ نمایش مشکل‌ساز شد
اجرای نمایش شام خداحافظی در تماشاخانه ملک لغو شد
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

نمایش «شام خداحافظی» به صحنه نرفت/ اجرای همزمان ۲ نمایش مشکل‌ساز شد

آذر 22, 1402 زمان مطالعه: 2 دقیقه 2

نمایش «شام خداحافظی» به کارگردانی شیماه خاسب شامگاه سه‌شنبه ۲۱ آذر اجرای خود را در تماشاخانه ملک لغو کرد که این امر باعث گلایه و انتقاد مخاطبانی که بلیت اجرا را خریداری کرده بودند، شد.

به گزارش رسانه خبری تئاترآنلاین و به نقل از خبرگزاری مهر، نمایش «شام خداحافظی» به کارگردانی شیماه خاسب و با حضور امیر غفارمنش، جوانه دلشاد و امیر کربلایی‌زاده، شامگاه سه‌شنبه ۲۱ آذر و علیرغم اینکه تعداد زیادی از مخاطبان بلیت اجرای روز گذشته نمایش را خریداری کرده بودند، روی صحنه نرفت و این امر باعث گلایه و انتقاد مخاطبان از اتفاق رخ داده شد.

نمایش شام خداحافظی

امیرسپهر تقی‌لو که به همراه زهرا بحیرایی تهیه‌کنندگی نمایش «شام خداحافظی» را بر عهده دارد، درباره لغو شدن اجرای ۲۱ آذر نمایش «شام خداحافظی» گفت: نمایش «ناکجاآباد» اثری است که به تازگی اجرای عمومی خود را در تماشاخانه ملک آغاز کرده است. جلسه هماهنگی ۲ گروه پیش‌ از آغاز اجرای «ناکجاآباد» برگزار شد و گروه مورد نظر طراحی صحنه خود را ارایه دادند تا بتوانیم برای ۲ اجرا هماهنگی لازم را داشته باشیم. طبق اعلام گروه مدت زمان نمایش «ناکجاآباد» ۷۵ دقیقه است نمایش ساعت ۱۹:۳۰ به صحنه می‌رود تا گروه ما بتواند ساعت ۲۱ سالن را برای آماده‌سازی اجرای «شام خداحافظی» تحویل بگیرد.

وی ادامه داد: ما طبق برنامه‌ریزی خودمان در ۲ اجرای ابتدایی نمایش «ناکجاآباد» به دلیل درگیری بازیگران در پروژه‌های دیگر، اجرا نداشتیم و روز سه‌شنبه ۲۱ آذر اولین اجرای همزمان «شام خداحافظی» با «ناکجاآباد» بود.

تقی‌لو یادآور شد: متاسفانه روز ۲۱ آذر گروه «ناکجاآباد» اجرای خود را ساعت ۲۰ آغاز کرد و ساعت ۲۱:۳۰ سالن نمایش را به ما تحویل داد. علاوه بر تاخیری که وجود داشت به دلیل طراحی صحنه‌ای که متفاوت از طراحی صحنه ارایه شده در جلسه هماهنگی بود، شاهد ریزش آب از سقف سالن بودیم به نحوی که کف سالن هم خیس بود و امکان آماده‌سازی صحنه «شام خداحافظی» برای ما فراهم نبود. به این دلیل و با وجود این‌که ۱۵۰ بلیت برای اجرای ۲۱ آذر فروخته شده بود، مجبور به لغو اجرای «شام خداحافظی» شدیم.

تهیه‌کننده «شام خداحافظی» تاکید کرد: من مشکلی با تماشاخانه ندارم بلکه کار گروه «ناکجاآباد» نامتعارف بوده و بر خلاف هماهنگی‌های انجام شده در جلسه هماهنگی بین ۲ گروه، رفتار کرده‌اند. هنوز ۱۰ اجرا از اجراهای نمایش «شام خداحافظی» باقی‌مانده است اما الان هم نمی‌دانم که امشب ۲۲ آذر می‌توانیم نمایش را روی صحنه ببریم یا نه. گروه نمایش «ناکجاآباد» هم جواب مشخصی درباره این ناهماهنگی به ما نداده و تماشاخانه ملک هم هنوز اعمال نظری نکرده است.

وی اظهار کرد: از تمامی مخاطبانی که بلیت اجرای ۲۱ آذر «شام خداحافظی» را خریداری کرده بودند ولی اجرای این نمایش لغو شد، عذرخواهیم و بلافاصله با مشخص شدن وضعیت در خصوص عودت مبلغ بلیت یا انتقال بلیت‌ها به روزی دیگر، از طریق سایت تیوال اقدام می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×