» آرشیو مطالب » اجرای سه نمایش در تئاتر شهر به پایان رسید
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

اجرای سه نمایش در تئاتر شهر به پایان رسید

بهمن 16, 1400 2

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، اجرای عمومی سه نمایش «بانوی محبوب من» به کارگردانی گلاب آدینه در تالار اصلی، «پنگوئن های افسرده» به کارگردانی محمد میرعلی اکبری در تالار قشقایی و «لیلیت» به کارگردانی محمدرضا شاه مردی در تالار سایه طی روزهای پنجشنبه چهاردهم و جمعه پانزدهم بهمن ماه به پایان رسید.

تمامی تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر از روز یکشنبه هفدهم تا روز سه شنبه بیست و ششم بهمن ماه میزبان آثار نمایشی به صحنه رفته در چارچوب چهلمین جشنواره تئاتر فجر در بخش های مختلف خواهند بود. این در حالی است که برنامه آینده تالارهای نمایشی این مجموعه در ایام بعد از برگزاری جشنواره نیز به زودی اعلام خواهد شد.

طبق برنامه ارائه شده از سوی ستاد برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر فجر، نمایش های «بانوی محبوب من» به کارگردانی گلاب آدینه، «هملر بیژنی» به کارگردانی آژمان بیژنی نسب از فسا، «مرثیه ای در قتل ژولیوس سزار و چند مرغ از سیمرغ» به کارگردانی مجتبی رستمی فر از اهواز، «به اندازه یک نفس» به کارگردانی سمیرگولاموف از کشور آذربایجان و «الزمکان» به کارگردانی عبدالصمد صدوخی از کشور الجزایر طی ایام برگزاری جشنواره در تالار اصلی به صحنه می روند.

نمایش‌های «احتمالات» به کارگردانی علی شمس از تهران، «آسانسور نداره» به کارگردانی لبخند بدیعی از تهران، «آرش، شهرسوخته، بخش طبی ۴» به کارگردانی فردوس حاجیان از تهران، «صامت» به کارگردانی امیربهاور اکبرپور دهکردی از تهران، «وقتی همه چیز تمام می شود سقوط می کنیم» به کارگردانی ع.الجروف و س.عبدالحسین از ایران و عراق، «به هیچ کس هیچی نگو» به کارگردانی کامران شهلایی از تهران، «ساختن» به کارگردانی مصطفی ذره پرور از تهران، «بابا آدم» به کارگردانی لیلی عاج از تهران میزبان مخاطبان تئاتر هستند.

در تالار سایه نیز نمایش های «رز آبی» به کارگردانی احمد ارجمندی، «مصریه» به کارگردانی اکبر آیین از یاسوج، «همه برادران من» به کارگردانی داود پارسا از گچساران، «تابوت» به کارگردانی سناتور حسیمی از ایران و افغانستان، «قند خون» به کارگردانی لیلی عاج از تهران، «دختر خجالتی» به کارگردانی جنت سلیم آوا از کشور آذربایجان، «بهشت حکیم الله» به کارگردانی مرجان قاسمی از ایلام و «بی خواه» به کارگردانی سعید هاشمی پور از تهران پذیرای تماشاگران خواهند بود.

تالار قشقایی مجموعه هم طی ایام برگزاری جشنواره میزبان نمایش های «لاوستوری» به کارگردانی زری اماد از تهران، «بعضی ها رو باید از دور دوست داشت» به کارگردانی علی بابایی از کرج، «تختی در اتاق ۲۳ هتل آتلانتیک» به کارگردانی تینو صالحی از تهران، «پاستیل زرد» به کارگردانی محمدرضا عطایی فر از تهران، «زندگی سگ مرده» به کارگردانی مرتضی نجفی از قزوین، «مانستر» به کارگردانی کوروش شاهونه از تهران، «کل» به کارگردانی مصطفی محمدی دوست از فارسان، «رگال» به کارگردانی آ.ندافی و س. یوسفی از یزد، «داستان باغ وحش» به کارگردانی مهدی پاشایی از تهران خواهد بود.

در بخش «دیگرگونه های اجرایی» نیز نمایش های «خود» به کارگردانی حسین قاسمی از تهران در پلاتو تمرین شماره دو و «ربیع الاول» به کارگردانی الهام ابنی از تهران در کارگاه نمایش، «شماره ۳» به کارگردانی نیلوفر صمدی از تهران در سالن انتظار تالار اصلی میزبان مخاطبان خواهند بود.

چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از ۱۴ تا ۲۶ بهمن به دبیری حسین مسافرآستانه در مجموعه تئاتر شهر، تالار وحدت، تماشاخانه سنگلج، تئاتر مولوی، تماشاخانه ایرانشهر، تالار حافظ ، برج آزادی، محوطه تئاتر شهر و محوطه خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×