2 قطعه «حصار» ساخته‌ آیدین صمیمی‌ مفخم به سفارش «تریو کسلمیا» برای «فلوت ریکوردر»، «ویلن و چلو»، در کنار آثاری از «یوهان سباستین باخ»، «ویولیتا دینسکو» و «گیورگی کورتاگ» اجرا خواهد شد.

به گزارش MrArt، صمیمی مفخم با اعلام این مطلب گفت: سیلویا هینتز که سرپرست این تریو و آنسامبل مولتی‌فون است، سال گذشته یکی دیگر از آثار بنده را (لودوس کنسونوس ۲ – برای ۳ رکوردر و چلو ) اجرا کرد و پس از مورد استقبال قرار گرفتن آن‌ اثر در برلین تصمیم به سفارشِ قطعه‌ای جدید برای تریو خود (کسلمیا) گرفت که جزوی از رپرتوار این تریو در کنار دیگر اثر آهنگسازان معاصر خواهد شد.

وی افزود: این قطعه براساس گوشه حصار در دستگاه چهارگاه ساخته شده که از نظر اجرایی به ویژه برای نوازنده فلوت‌رکوردر بسیار مشکل است.

آیدین صمیمی‌ مفخم که جزو آهنگسازان «پولی‌-استیلیست» ایرانی‌ محسوب میشود، آثار خود را بر اساس موسیقی‌ دستگاهی و مقامی ایرانی‌ و با استفاده از تکنیک‌های همچون «اسپکتورال» ، «سونوریسم» و «سریل» می‌سازد.

صمیمی‌ مفخم که هم اکنون در جمهوری چک در کنار آهنگسازانی چون فیلیپ گلاس، کریستین ولف، شارلمان پالستیین، برنهارد لانگ.. به عنوان آهنگساز مدعو از ایران به سر می‌برد، مشغول ساختن ۱۲ هایکو برای فلوت رکوردر سولو برای سیلویا هینتز است.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :