» آرشیو مطالب » اجرا خوانی «پینوکیو می‌خواهد بمیرد» در تماشاخانه باران
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

اجرا خوانی «پینوکیو می‌خواهد بمیرد» در تماشاخانه باران

تیر 27, 1396 1

نمایشنامه «پینوکیو می‌خواهد بمیرد» به نویسندگی داریوش رعیت و کارگردانی احمدرضا حجارزاده شنبه ۳۱ تیرماه در تماشاخانه باران اجراخوانی می‌شود.

به گزارش تئاتر آنلاین، اجراخوانی نمایشنامه «پینوکیو می‌خواهد بمیرد» به نویسندگی داریوش رعیت و کارگردانی احمدرضا حجارزاده شنبه ۳۱ تیرماه ساعت ۱۹ در تماشاخانه باران روی صحنه خواهد رفت. این اجراخوانی دومین تجربه اجراخوانی حجارزاده پس از نمایشنامه «کبوتری ناگهان» نوشته محمد چرم‌شیر است که در سال‌های ۹۳ و ۹۴ اجرا شده بود.

در خلاصه داستان این نمایشنامه آمده است: پینوکیو خواب‌های پریشانی می‌بیند و آنها را برای پدر ژپتو بازگو می‌کند. او مدت‌ها پس از تبدیل‌شدن به آدم واقعی از این اتفاق پشیمان شده و تصمیم می‌گیرد خود را در دریا غرق بکند.

حجارزاده در یادداشت کوتاهی درباره اجراخوانی خود آورده است: آدم‌بودن این روزها دشوارترین کار دنیاست. جای تاسف است که هر روز بر شمارِ کرگدن‌های روی زمین افزوده می‌شود و حتا قهرمانان و افسانه‌های کودکی‌مان که دور زمانی الگوی آدم‌شدن‌مان بودند امروز از این‌ همه جنایت و ریاکاری و خشم و خشونت به چنان نفرتی رسیده‌اند که عطای آدم‌ بودن را به لقای آن بخشیده‌اند و زیستن در کالبد عروسکِ چوبی را خوش‌تر می‌بینند حتی اگر برای بازگشت به گذشته، مجبور باشند از مسیر مرگ بگذرند و همه‌ حرفِ نمایشنامه‌ «پینوکیو می‌خواهد بمیرد» همین است «از آدم‌بودن پشیمان شدم.»

در این نمایشنامه خوانی پونه عبدالکریم‌زاده، علی نجفی، حسین کریمی‌راد، طاها محمدی، بارمان اهورا، مهدی ایمانلو و آرش صادقیان حقیقی بازی و خوانش نقش‌ها را بر عهده دارند. گیسو قارنی نیز در کنار نقش‌آفرینان توضیح صحنه‌ها را می‌خواند.

دیگر عوامل اجراخوانی «پینوکیو…» عبارتند از پرستو کیانی گزینش افکت، نسا بیگی اجرای پوستر و بروشور، آذین دشتی، ملیکا گل‌محمدی دستیاران کارگردان، ساناز دریایی عکاس، ندا ایزدی روابط‌ عمومی و تبلیغات.

علاقه‌مندان به تماشای این اجراخوانی می‌توانند روز شنبه ۳۱ تیرماه ساعت ۱۹ به تماشاخانه باران واقع در خیابان انقلاب، ابتدای فلسطین جنوبی، پلاک۲۹۲ مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×