» آرشیو مطالب » آیین نکوداشت و رونمایی از کتاب زندگی و آثار «علی نصیریان» برگزار می‌شود
آیین نکوداشت و رونمایی از کتاب زندگی و آثار «علی نصیریان» برگزار می‌شود
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران - معرفی کتاب

آیین نکوداشت و رونمایی از کتاب زندگی و آثار «علی نصیریان» برگزار می‌شود

اسفند 14, 1402 زمان مطالعه: 1 دقیقه 1

آیین نکوداشت استاد علی نصیریان و رونمایی از کتاب «نگاهی به زندگی و آثار علی نصیریان» در پردیس سینما گالری ملت برگزار می شود.

به گزارش رسانه خبری تئاترآنلاین و به نقل از روابط عمومی موسسه تصویر شهر، آیین نکوداشت استاد علی نصیریان و رونمایی از کتاب «نگاهی به زندگی و آثار علی نصیریان» که توسط نگار حسینی نوشته شده و انتشارات فرهنگ معاصر در ۳۴۸ صفحه منتشر کرده است، روز پنجشنبه ۱۷ اسفندماه در پردیس سینما گالری ملت برگزار می شود.

در این کتاب علاوه بر روایت زندگی شخصی و هنری استاد نصیریان، رخدادهای هنری دهه بیست تا نود هجری شمسی هم مرور می شود.

آیین گرامیداشت علی نصیریان بازیگر تئاتر و سینما 1.jpg2 1

در بخشی از کتاب «نگاهی به زندگی و آثار علی نصیریان» آمده است: «خیلی‌ها به من می‌گویند بیایید و تجربیات خود را در زمینه بازیگری و تئاتر منتقل کنید. خب چه چیزی را منتقل کنم؟ بیایم و به نسل جدید بگویم که در دوران دبیرستان برای تمرینات تئاتر گوشه پارک شهر که تازه داشتند درخت می‌کاشتند و حتی دیوار و نرده نداشت ما می‌رفتیم یک گوشه تمرین می‌کردیم؟ نسل جدید با پارامترهای امروزی می‌گوید خب شما دیوانه بوده‌اید! می‌خواهم بگویم که کسی نبود، جا نداشتیم یعنی نه ورک شاپی بود، نه جایی بود، نه اداره تئاتری بود، نه مرکز هنرهای نمایشی، نه تالار رودکی، نه فلان، نه سنگلج، هیچی هیچ جایی و ما در این شرایط تمرین و کار می‌کردیم».

این ویژه برنامه روز پنجشنبه ۱۷ اسفندماه از ساعت ۱۷ با حضور استاد علی نصیریان و اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در سالن ۹ پردیس سینما گالری ملت برگزار می شود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×