آموزش هنر به کلان‌نگری نیاز دارد/ آشنایی هنرآموزان با استانداردها

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه کمیته راهبردی آموزش های مهارتی بیان کرد حوزه آموزش هنر به کلان نگری نیاز دارد و هنرآموزان باید با استانداردهای حرفه ای، هنر بیاموزند. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جلسه کمیته راهبردی آموزش […]


معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه کمیته راهبردی آموزش های مهارتی بیان کرد حوزه آموزش هنر به کلان نگری نیاز دارد و هنرآموزان باید با استانداردهای حرفه ای، هنر بیاموزند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جلسه کمیته راهبردی آموزش های مهارتی با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای کمیته، صبح یکشنبه ۲۰ آبان ماه در معاونت امور هنری برگزار شد.

سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری و رییس کمیته راهبردی آموزش های مهارتی در این جلسه گفت: حوزه آموزش هنر به کلان نگری نیاز دارد و جغرافیای انسانی گسترده ای در حوزه آموزش هنر وجود دارد که لازم است مشخصه های آن مورد توجه قرار گیرد. امروز تعداد فراوانی در آموزشگاه ها، مراکز آموزش مهارتی و دانشگاه ها به فراگیری هنر می پردازند اما لازم است با نگاهی کلان، مسایل آموزش هنر و وضعیت اشتغال و بازار کار افرادی که هنر می آموزند، بررسی شود.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ضرورت دارد دفتر آموزش و توسعه فعالیت های هنری با توجه کلان به موضوع آموزش هنر، جلسات کمیته راهبردی آموزش مهارتی را تداوم بخشد تا درباره آموزش هنر و مسایل آزمون های مهارتی برنامه ریزی کند. همچنین ضرورت دارد بررسی شود افرادی که گواهینامه آزمون های مهارتی دریافت می کنند تا چه میزان در حوزه هنر فعال و شاغل می شوند.

حسینی همچنین بر توجه به استانداردهای آموزش هنر تأکید کرد و گفت: هنرآموزان باید با استانداردهای درست و حرفه ای، هنر بیاموزند.

محمد اللهیاری فومنی مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی هنری و دبیر کمیته راهبردی آموزش های مهارتی نیز در این جلسه بیان کرد: آزمون های مهارتی در ۲ بخش آزمون های ادواری و جامع براساس آیین نامه برنامه ریزی و برگزار می شود که دومین آزمون جامع و بیست و پنجمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی کاردانش به صورت سراسری و همزمان در تمام استان های کشور، ۱۵ تیرماه امسال برگزار می شود.

دبیر کمیته راهبردی آزمون های مهارتی تصریح کرد: تقویم آزمون های مهارتی سال ۹۷ مشخص شده است و به زودی تقویم آزمون های مهارتی سال ۹۸ هم تدوین می شود. در این دوره تلاش شد تا آزمون ها با نظم و برنامه ریزی مناسب تر برگزار شود و برای نخستین بار گواهینامه الکترونیکی برای پذیرفته شدگان آزمون های مهارتی هنر صادر و سعی می شود فرآیند آزمون و رسیدگی به انتقادها در این دوره آزمون تا پایان تیرماه به پایان برسد.

مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی هنری با تأکید بر ساماندهی آزمون های مهارتی هنر یادآور شد: جلسات و نشست هایی با وزارت آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه ای و بخش ها و نهادهای مرتبط برای ساماندهی حوزه آموزش هنر و آموزش مهارتی برگزار می شود و کمیته راهبردی آزمون های مهارتی نیز با توجه به آیین نامه و حوزه های مرتبط با آموزش مهارتی جلساتی را خواهد داشت.

در این جلسه قاسم خسروی مدیرکل امور اداری و منابع انسانی، لادن حیدری مدیرکل دفتر حقوقی و امور مالکیت معنوی، مصطفی اشرف به نمایندگی از سید مرتضی موسویان رییس مرکز فناوری و اطلاعات و رسانه های دیجیتال، علی غیاثی ندوشن مدیرکل هماهنگی امور استان ها، علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، مهدی محمدی مشاور وزیر عضو و دبیر هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی، مجید ملانوروزی مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی، مرتضی باقرنژاد مشاور اجرایی و رضا عمرانی به نمایندگی از قاسم خورشیدی مشاور وزیر و رییس حراست به عنوان اعضای کمیته راهبردی آموزش های مهارتی حضور داشتند.

کد خبر ۴۳۱۷۳۰۵
آروین موذن زاده