» تئاتر ایران » آمادگی نیما دهقانی برای تئاتر فجر
014
تئاتر ایران

آمادگی نیما دهقانی برای تئاتر فجر

آبان 28, 1391 0

014نیما دهقانی نمایش «علی ایها الحال» را برای شرکت در بخش تجربه‌های نو سی و یکمین جشنواره تئاتر فجر آماده اجرا می‌کند.

این هنرمند جوان تئاتر به ایسنا، گفت: این نمایش که فعلا نام آن «علی ایها الحال» است پروژه جدیدی است که در ادامه دو تجربه قبلی ما اجرا می‌شود.

وی توضیح داد: شیوه تئاتر دستگاه که نمایش ما بر اساس آن اجرا می‌شود، شیوه جدیدی است که با نمایش «شیوه صحیح استفاده از دستگاه» آغاز شد و نمایش جدیدمان هم نوعی تئاتر دستگاه به حساب می‌آید که با یک سری تکنولوژی و دستگاه اجرا می‌شود.

به گفته او، نویسنده این نمایشنامه علی رمضان‌پور است و داستان نمایش ترکیبی از تعدادی مونولوگ است که این مونولوگ‌ها را تماشاگران انتخاب می‌کنند به این معنا که سیر داستان مطابق میل تماشاگران عوض می‌شود.

نیما دهقانی یادآور شد: این نمایش اثری محیطی نیست و کاملا صحنه‌ای است ولی با مشارکت تماشاگر پیش می‌رود. به این صورت که تماشاگران هم مانند بازیگر در روند کار دخیل هستند.

او درباره موضوع این نمایش نیز توضیح داد: موضوع نمایش ما جنگ است که به شیوه‌ای خیلی فانتزی به آن می‌پردازیم.

در این اثر نمایشی بازیگرانی چون ابراهیم عزیزی، مهدی شاهدی، امیر عزیزی، علیرضا کی‌منش و یک بازیگر دیگر که به این ترکیب اضافه خواهد شد، به ایفای نقش می‌پردازند.

نیما دهقانی پیش از این دو نمایش «شیوه صحیح استفاده از دستگاه» و «مونو طلخک» را اجرا کرده بود که هر دو نمایش مورد توجه قرار گرفتند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×