آمادگی نیما دهقانی برای تئاتر فجر

نیما دهقانی نمایش «علی ایها الحال» را برای شرکت در بخش تجربه‌های نو سی و یکمین جشنواره تئاتر فجر آماده اجرا می‌کند.

نیما دهقانی نمایش «علی ایها الحال» را برای شرکت در بخش تجربه‌های نو سی و یکمین جشنواره تئاتر فجر آماده اجرا می‌کند.

این هنرمند جوان تئاتر به ایسنا، گفت: این نمایش که فعلا نام آن «علی ایها الحال» است پروژه جدیدی است که در ادامه دو تجربه قبلی ما اجرا می‌شود.

وی توضیح داد: شیوه تئاتر دستگاه که نمایش ما بر اساس آن اجرا می‌شود، شیوه جدیدی است که با نمایش «شیوه صحیح استفاده از دستگاه» آغاز شد و نمایش جدیدمان هم نوعی تئاتر دستگاه به حساب می‌آید که با یک سری تکنولوژی و دستگاه اجرا می‌شود.

به گفته او، نویسنده این نمایشنامه علی رمضان‌پور است و داستان نمایش ترکیبی از تعدادی مونولوگ است که این مونولوگ‌ها را تماشاگران انتخاب می‌کنند به این معنا که سیر داستان مطابق میل تماشاگران عوض می‌شود.

نیما دهقانی یادآور شد: این نمایش اثری محیطی نیست و کاملا صحنه‌ای است ولی با مشارکت تماشاگر پیش می‌رود. به این صورت که تماشاگران هم مانند بازیگر در روند کار دخیل هستند.

او درباره موضوع این نمایش نیز توضیح داد: موضوع نمایش ما جنگ است که به شیوه‌ای خیلی فانتزی به آن می‌پردازیم.

در این اثر نمایشی بازیگرانی چون ابراهیم عزیزی، مهدی شاهدی، امیر عزیزی، علیرضا کی‌منش و یک بازیگر دیگر که به این ترکیب اضافه خواهد شد، به ایفای نقش می‌پردازند.

نیما دهقانی پیش از این دو نمایش «شیوه صحیح استفاده از دستگاه» و «مونو طلخک» را اجرا کرده بود که هر دو نمایش مورد توجه قرار گرفتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.