«آقای بنفش» «آزادی» را پر از موسیقی می‌کند

گروه موسیقی «پالت» به خوانندگی امید نعمتی، طی 10 سانس قطعات‌شان را در برج آزادی اجرا می‌کنند.

1 گروه موسیقی «پالت» به خوانندگی امید نعمتی، طی 10 سانس قطعات‌شان را در برج آزادی اجرا می‌کنند.

 به گزارش MrArt، امید نعمتی در گفت‌وگو با ایسنا، مطرح کرد: در این کنسرت قطعاتی از آلبوم «آقای بنفش» را به همراه قطعات جدید اجرا خواهیم کرد.

او با بیان اینکه اعضای «پالت» 10 سانس در برج آزادی اجرا می‌روند،گفت: در کنسرت قبلی‌ با اینکه هنوز آلبومی از گروه ما منتشر نشده بود‌، «پالت» توانست در 6 سانس میزبان مخاطبانش باشد تا جایی که به علت تمام شدن بلیت‌ها شرمنده خیلی از مخاطبان‌مان هم شدیم.

وی افزود: از این رو پیش‌بینی کردیم که با انتشار آلبوم «آقای بنفش» میزان مخاطبانمان افزایش پیدا خواهد کرد، برای همین این‌بار 10 سانس را در نظر گرفتیم و از آنجا که احساس کردیم برج آزادی با حال و هوای موسیقی ما همخوانی بیشتری دارد، برج آزادی را به برج میلاد ترجیح دادیم.

خواننده گروه «پالت» درباره فضای این کنسرت گفت: اگر گاهی مخاطب در فضای موسیقی ما با یک حال و هوای نوستالژیک مواجه می‌شود به این معنا نیست که می‌خواهیم عامدانه چنین فضایی را ایجاد کنیم بلکه این حس و حال معمولا ناخودآگاه در اجرای ما ایجاد می‌شود.

او با اشاره به اجرای دو قطعه خاطره‌انگیز از سوی گروه گفت: بعد از اینکه در یکی از قطعات آلبوم «آقای بنفش» از تم موسیقی «خونه مادربزرگه» به کارگردانی مرضیه برومند بهره بردیم، ایشان از ما دعوت کردند که در پروژه «مدرسه موش‌ها» هم همکاری داشته باشیم اما این ایجاد فضای خاطره‌انگیز جزو اهداف ما نیست مگر اینکه این موضوع را یک نیاز تلقی کنیم.

امید نعمتی با بیان اینکه گروه «پالت» در ارائه موسیقی متفاوت تاکید زیادی دارد، اظهار کرد: ما بر ارائه فرهنگ موسیقایی متفاوت تاکید زیادی داریم. همه ما در گروه «پالت» منتقد جریان‌های حاکم در موسیقی کشور هستیم. طبیعتا وقتی موسیقی در مقاطعی مورد بی‌توجهی واقع شده است‌، دچار ضعف‌هایی می‌شود و سعی کردیم با انتخاب یک فرهنگ موسیقایی متفاوت مخاطبان را راضی نگه داریم.

این هنرمند در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مبنای انتخاب کلام و اشعار در گروه «پالت» چیست‌،گفت: شعر و ترانه چیزی است که شاید این روزها کمتر به آن توجه شود اما به زعم بنده یک موزیسین باید مخاطب خاص سایر هنرها باشد تا بتواند هم‌نشینی مناسبی میان آنها برقرار کند.ایران پیشینه‌ای غنی در زمینه ادبیات دارد و متأسفم با این پیشینه گاهی گروه‌های موسیقی از کلام‌های ضعیف برای کارهایشان استفاده می‌کنند.

نعمتی همچنین گفت: اوایل وقتی اشعار گروه «پالت» را به دفتر موسیقی ارائه دادیم، اشعارمان رد شد اما پس از صحبت کردن با آقای بهمنی(مدیر شورای شعر و ترانه دفتر موسیقی) ایشان اشعار را قبول کردند و تمام مجوزهای لازم را صادر کردند و حتی گفتند این کاش همه موزیسین‌ها اینجا می‌آمدند و درباره نحوه انتخاب اشعارشان توضیحات لازم را ارائه می‌دادند.

به گزارش سایت بنیاد رودکی گروه موسیقی«پالت» از 23 تا 25 و از 30 تا 31 مردادماه هر شب در دو سانس 18 و 21 به روی صحنه خواهد رفت.

اطلاعات بیشتر درباره بلیت فروشی این کنسرت به زودی اعلام خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.