» آرشیو مطالب » آغاز فعالیت «بوتیک تئاتر ایران» با یک نمایش
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

آغاز فعالیت «بوتیک تئاتر ایران» با یک نمایش

اردیبهشت 7, 1401 0

«بوتیک تئاتر ایران» در دل بنای بیمارستان امید با نمایش «حیاط ناتمام خانه ورنوسفادرانی» به نویسندگی و کارگردانی رضا سعیدی آغاز به کار کرد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی پردیس تئاتر شهرزاد، بیمارستان امید در تاریخ ۱۳۲۰با نام اولیه بیمارستان پارس در بدو تأسیس فعالیت خود را در بخش‌ زنان و زایمان شروع کرد و به مرور زمان، ساختمان بیمارستان به علت قدمت بالا از گردونه خارج شد و در سال ۱۴۰۱ تبدیل به سالنی جهت اجرای نمایش های ویژه با عنوان «بوتیک تئاتر ایران» شده است.

«بوتیک تئاتر ایران» با فضای ویژه خود، پذیرای دیگرگونه های تئاتری خواهد بود. این مجموعه از هرگونه ایده‌ جدید همچون ایده‌های مبتنی بر استفاده از فضای ویژه ساختمان، فاقد مکان ثابت اجرا یا گردشی، ایده‌های مبتنی بر بدن و حرکت، ایده‌های مبتنی بر استفاده از فناوری‌های نوین، ایده‌های چندرسانه‌ای، ایده‌های مرتبط با ارائه آثار از طریق ظرفیت‌های فضای مجازی و ایده‌های حوزه‌ تئاتر کاربردی به مفهوم گسترده‌ کلمه، استقبال می کند.

«بوتیک تئاتر ایران» به عنوان جدیدترین فضای نمایشی پردیس تئاتر شهرزاد اجرا در فضاهای نامتعارف را بخشی از ذات تئاتر می داند و در تلاش است در ساختمانی که سال هاست کاربری‌اش را از دست داده است، افق های جدیدی به روی تئاتر گشوده و اجراهای بدیع و ابتکاری از هنرمندان تئاتر کشور در این مکان اجرا شود. در اولین گام نمایش «حیاط ناتمام خانه ورنوسفادرانی» به نویسندگی و کارگردانی رضا سعیدی در این مجموعه به صحنه رفته است.

در توضیح این مجموعه آمده است: «اینجا «بوتیک تئاترِ ایران» است. اینجا یک سالن غیرِ متعارف ویژه دیگرگونه های تئاتری است. هر چه‌ قدر تلاش کردیم که خاطراتش را پاک کنیم، نشد. وسایلش را حذف کردیم، درها را برداشتیم، برایش اسم گذاشتیم ولی باز نشد. این ساختمان درست مثل قهرمان نمایش، ناتمام است. اینجا می توانید رویا ببافید! به دیوارهایش خیره شوید و هر گوشه ای برایتان تئاتری شکل بگیرد. هر جا که خواستید می‌توانید تکیه دهید یا بنشینید ولی حتما جایتان به راحتی صندلی‌های سالن تئاتر نیست. بعضی اوقات باید جایتان را تغییر دهید و با تئاتر از طبقه‌ای به طبقه‌ای دیگر بروید.
شما در این فضا بخشی از نمایش می شوید. به بوتیک تئاتر ایران خوش اومدین.»

علاقه مندان جهت اطلاع از برنامه های «بوتیک تئاتر ایران» می توانند به سایت پردیس تئاتر شهرزاد و یا کانال این مجموعه مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×