آغاز تور کنسرت‌ همایون شجریان در ایران

گروه «سیاوش» به خوانندگی همایون شجریان و آهنگسازی کیخسرو و سهراب پورناظری کنسرت «آیینه‌ها» را در شهرهای ایران اجرا می‌کنند.

گروه «سیاوش» به خوانندگی همایون شجریان و آهنگسازی کیخسرو و سهراب پورناظری کنسرت «آیینه‌ها» را در شهرهای ایران اجرا می‌کنند.

کنسرت «آیینه‌ها» مهرماه امسال در تهران برگزار شد که به دلیل استقبال مخاطب ، چند شب دیگر هم تمدید شد.

سپس گروه «سیاوش» برای اجرای برنامه به اراک و همدان رفتند.

این گروه هم اکنون در جدیدترین تور موسیقیایی خود در اصفهان(۲۵ و ۲۶ دی‌ماه)، رشت(۲۸ و ۲۹ دی‌ماه)، آمل(۲ و ۳ بهمن)، یزد(۹ و ۱۰ بهمن)، بندرعباس(۱۲ و ۱۳ بهمن)، قزوین(۱۵ و ۱۶ بهمن) به روی صحنه خواهد رفت.

این کنسرت در دو بخش برگزار می‌شود. بخش اول به موسیقی تنبور اختصاص دارد. در این بخش قطعات «دم، دیوانگی، رندی» براساس اشعار خیام، مولانا و حافظ اجرا خواهد شد.

در بخش دوم، موسیقی سنتی ایرانی در دستگاه نوا و اجرای قطعات «نگار»، براساس شعری از مهسا زمانیان، «آیینه‌ها» براساس شعری از هومن ذکایی، قطعه بی کلام «از عشق» و «افلاک» از مولانا خواهد بود.

سهراب پور ناظری(آهنگساز، نوازنده تنبور و کمانچه)، حسین رضایی‌نیا ( سازهای کوبه‌ای)، همایون نصیری (سازهای کوبه‌ای)، حمید خوانساری (عود)، اصغر عربشاهی(تار)، مهیار طریحی (سنتور)، آیین مشکاتیان (سازهای کوبه‌ای) و داریوش آذر (کنترباس) همایون شجریان را در این کنسرت همراهی خواهند کرد.