3567317
نادر نادرپور کارگردان تئاتر و مدیر تماشاخانه تازه تاسیس «اهورا» با اشاره به ویژگی‌های این سالن نمایشی از افتتاح یک سالن تئاتر قاب عکسی با نام «رزا» در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

نادر نادرپور مدیر تماشاخانه تازه تاسیس اهورا که این روزها نمایش «دوستان» را در این سالن روی صحنه دارد درباره راه‌اندازی این تماشاخانه به تئاتر آنلاین گفت: آماده سازی تماشاخانه اهورا که شامل ساخت و ساز و تغییر کاربری این سالن بود از اول دی ماه شروع شد چون پیش از این محیط سالن فضایی اداری و زیر مجموعه، مجموعه هنری «تیتان» (سینما دیاموند سابق) به حساب می‌آمد اما بعد از تفاهم‌نامه‌ای که با این مجموعه امضا کردیم قرار بر این شد که طبقه اول آنجا را با هزینه شخصی تبدیل به سالن نمایش کنم. خوشبختانه مدیریت مجموعه «تیتان» با وجود شرایط نامساعدی که کرونا برای تئاتر به وجود آورده همکاری خوبی با ما دارند و چون افرادی فرهنگی تلاششان این است که این مجموعه فعالیت‌هایی شرافتمندانه و آبرومند داشته باشد.

وی ادامه داد: ۲ ماه طول کشید تا این سالن تغییر کاربری داده و به بهره‌وری برسد که متاسفانه آماده سازی آن همزمان شد با آغاز همه‌گیری کرونا و تئاتر به خواب زمستانی فرو رفت به همین دلیل افتتاح تماشاخانه تا شهریور ماه به تعویق افتاد و از ۱۹ شهریور ماه با نمایش «دوستان» به کارگردانی خودم رسماً فعالیت خود را آغاز کرد. تماشاخانه «اهورا» با ۱۱۲ صندلی و امکانات و فضای کاملاً حرفه‌ای و موقعیت جغرافیایی مناسب تلاش دارد فضای تازه‌ای را به سالن‌های نمایشی اضافه کند. متاسفانه با تعطیلی اجباری تماشاخانه از لحاظ اقتصادی به شدت در مضیقه هستیم و هزینه‌های آب و برق و گاز سالن اصلاً تامین نمی‌شود اما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا چراغ تماشاخانه را روشن نگه داریم.

نادرپور یادآور شد: برای اجرا در تماشاخانه «اهورا» فراخوان منتشر شده است و تلاش کردیم شرایط را برای متقاضیان به گونه‌ای فراهم کنیم که همه اهالی تئاتر حتی در شرایط امروز هم بتوانند در این سالن به صحنه بروند و مشکلی بابت تامین هزینه‌ها نداشته باشند. همچنین قرار است به زودی تماشاخانه دیگری با عنوان «رُزا» نیز در این مجموعه راه اندازی شود که با ۳۰۰ نفر ظرفیت یک تماشاخانه قاب عکسی است. این تماشاخانه را می‌توان جزو اولین تماشاخانه‌های قاب عکسی در میان سالن‌های خصوصی به حساب آورد که با امکانات کامل حرفه‌ای از سالن سینما به تئاتر تغییر کاربری داده است. تماشاخانه «رزا» آماده بهره‌وری است و به زودی از گروه‌های مختلف برای بازدید از آنجا دعوت خواهیم کرد.

وی در پایان صحبت‌هایش عنوان کرد: تلاش من در طول سال‌های فعالیتم به عنوان کارگردان و مدرس تئاتر این بوده که عملکرد مناسبی در تئاتر داشته باشم. مطمئناً من هیچ‌گاه به پولی که سال گذشته برای ساخت تماشاخانه «اهورا» هزینه کرده‌ام، نخواهم رسید چون همه چیز چند برابر شده است اما دست از تلاش نخواهم کشید چون دوست دارم برای کاری که دوستش دارم و به آن وابسته هستم کاری انجام دهم. امیدوارم با پایان بحران کرونا بتوانم بیشتر در تئاتر خدمتگزار باشم.

تماشاخانه‌های «اهورا» و «رزا» در میدان هفت تیر، ابتدای خیابان مفتح جنوبی، بین کوچه تور و همراه، مجتمع هنری عرفان (تیتان) واقع هستند.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :