» آرشیو مطالب » «آشویتس زنان» راهی جشنواره بین‌المللی تئاتر اکراین شد
4223274
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

«آشویتس زنان» راهی جشنواره بین‌المللی تئاتر اکراین شد

مرداد 3, 1401 0

4223274

نمایش «آشویتس زنان» به نویسندگی و کارگردانی علی صفری راهی بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر ملپامونی اکراین شد.

به گزارش تئاتر آنلاین، نمایش «آشویتس زنان» به نویسندگی و کارگردانی علی صفری به بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر ملپامونی اکراین راه یافت. این جشنواره امسال با شعار «خرسون بخشی از اکراین است» میزبان مخاطبان خواهد بود.

جشنواره بین المللی تئاتر ملپامونی تاوری کشور اکراین یکی از معتبرترین جشنواره‌های هنری در این کشور بوده که هر ساله در شهر خرسون اکراین برگزار می شود، این رویداد هنری امسال به دلیل حمله کشور روسیه به خرسون در شهر لویو برگزارمی شود و شاهد حضور گروه‌ هایی از کشورهای مختلف دنیا است.

«آشویتس زنان» روایتی از زندگی و مرگ سه دختر در اردوگاه‌های کار اجباری آلمان نازی در جنگ جهانی دوم است امیر شمس، رها حاجی زینل، نازنین میهن و سارینا آزادمیلانی در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

شهاب جوهری شیرازی به عنوان اسپانسر بین المللی، پدرام رضوانی در مقام طراح نور، رضا جاویدی در مقام عکاس و امین قنبری در مقام طراح گرافیک در این نمایش حضور دارند، این اثر سال گذشته در سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر شیر طلایی اکراین حضور داشت و توانست تقدیر ویژه هیات داوران را از آن خود کند.

«آشویتس زنان» تاکنون چندین بار در شهرهای مختلف ایران روی صحنه رفته و نمایشنامه این اثر به تازگی توسط نشر آماره به چاپ دوم رسیده است، همچنین این نمایشنامه به زبان اکراینی و انگلیسی نیز منتشر شده است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×