آخرین وضعیت سلامتی خسرو حکیم‌ رابط

آزاد حکیم رابط از بهبودی نسبی پدرش خبر داد و از تلاش مسئولان برای درمان این پیشکسوت هنر تئاتر تشکر کرد.

آزاد حکیم رابط از بهبودی نسبی پدرش خبر داد و از تلاش مسئولان برای درمان این پیشکسوت هنر تئاتر تشکر کرد.

به گزارش تئاتر آنلاین، خسرو حکیم‌ رابط نویسنده و مدرس تئاتر این روزها به دلیل مشکلات مری در بیمارستان دی تهران در بخش سی سی یو بستری است که آزاد حکیم رابط پسر این نمایشنامه‌نویس درباره آخرین وضعیت پدرش به مهر گفت: خوشبختانه در حال حاضر مداوا به خوبی پیش می رود.

وی افزود: بعد از مدتی که از بستری شدن پدرم در سی سی یو گذشت پزشکان تشخیص دادند که خطر رفع شده و در مقعطی ایشان را به بخش منتقل کردند اما چون نمی توانستند قرص های قلبشان را بخورند و امکان بلع نداشتند و فشارشان هم نگران کننده بود دوباره به سی سی یو منتقل شدند ولی از امروز صبح خدا را شکر توانستند چند جرعه آب و چای بخورند که برای ما و پزشکان خبر خوشحال کننده ای است.

آزاد حکیم رابط با تشکر از کادر فنی و پزشکان بیمارستان دی توضیح داد: تشخیصی که به ما اعلام کردند یک «هماتوم مری» است که در واقع با خونریزی شدید مری جداره مری بسته می شود و برای همین پدر دچار مشکلات تنفسی شده بودند. پزشک‌ها به ما اطمینان دادند نیازی به جراحی نیست و با دارو مشکل حل خواهد شد. خوشبختانه روحیه پدر عالی است و مثل همیشه بذله گو و خندان هستند.

خسرو حکیم رابط متولد ۱۳۰۹ در شیراز است که در سال ۱۳۲۸ در آموزش و پرورش مشغول کار شد و بعدها تحصیلات خود را در دانشکده هنرهای دراماتیک ادامه داد.

تدریس در دانشگاه تبریز، هنرهای دراماتیک، سینما تئاتر، دانشگاه آزاد و دوره نمایشنامه نویسی رادیو در صدای جمهوری اسلامی ایران و عناصر دراماتیک در دوره تهیه کنندگی تلویزیون در دهه ۶۰ و ۷۰ از عمده فعالیت این نویسنده است.

از جمله نمایشنامه های او می توان به آثاری چون «آنجا که ماهی ها سنگ می شوند»، «ایوب دلتنگ خسته خندان»، «سهراب شنبه»، «سهراب و ساز و والی قبرستان»، «روز هفتم، خاطره ها» اشاره کرد. او همچنین فیلمنامه های ارض موعود، فصل خون، دست هزار بلوچ، تشنگی، آب، چرخ، گذر از ظلمات، اسماعیل در قربانگاه، باغ آدم، طلوع در کوچه قهر آشتی و «مهتاب شب اول» را در کارنامه هنری اش به ثبت رسانده است.