» آرشیو مطالب » آخرین قطاری که خرمشهر را ترک کرد/ مجبور بودیم در خانه تمرین کنیم
4355373
آرشیو مطالب - استان ها - تئاتر ایران

آخرین قطاری که خرمشهر را ترک کرد/ مجبور بودیم در خانه تمرین کنیم

آذر 19, 1401 0

4355373

کارگردان نمایش «قصیده‌ای برای نجمه» که در جشنواره تئاتر مقاومت حضور داشت با اشاره شرایط سخت روند تولید تئاتر و تأکید کرد ترجیح‌ام این است که در شرایط بهتری اجرای عمومی نمایش را انجام دهم.

کیوان پورمحمدتقی کارگردان نمایش «قصیده‌ای برای نجمه» که در بخش مسابقه صحنه‌ای هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت در شهر مشهد روی صحنه رفت، درباره این اثر به تئاتر آنلاین گفت: نمایش «قصیده‌ای برای نجمه» نوشته کامران شهلایی است و با این نمایش از شهر اردبیل در جشنواره تئاتر مقاومت شرکت کردیم.

وی درباره موضوع و بازیگران نمایش، افزود: موضوع کلی نمایش در رابطه با آخرین قطاری است که در زمان اشغال خرمشهر، برای انتقال مردم به بیرون، شهر را ترک می‌کند. در این نمایش سیدسعید موسوی و مریم راثی رحیمی به ایفای نقش پرداختند.

پورمحمدتقی درباره روند تولید و تمرین نمایش «قصیده‌ای برای نجمه»، یادآور شد: با توجه به مسائل پیش آمده در جامعه، روند تولید خیلی سختی داشتیم. به دلیل تعطیلی سالن‌ها و پلاتوهای تمرین، مجبور بودیم در خانه تمرین کنیم. هیچ نهادی هم به لحاظ مالی حمایتی نکرد و هزینه‌ها را به صورت شخصی تأمین کردم. دبیرخانه جشنواره تئاتر مقاومت وعده‌ای برای حمایت داده که منتظریم ببینیم عملی می‌شود یا نه.

کارگردان «قصیده‌ای برای نجمه» درباره وضعیت اجرای عمومی این اثر، گفت: این اثر را خیلی دوست دارم و منتظر فرصتی هستم که فراهم شود تا با تمرینی بهتر، نمایش را در قالب اجرای عمومی روی صحنه ببریم. با توجه به صحبت‌هایی که شده ۵ شب در شهر اردبیل و پس از آن با مدت زمان بیشتری در تهران اجرای عموم خواهیم داشت.

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: حال حاضر زمان مناسبی برای اجرای عمومی نیست و با اینکه دوست دارم و همچنین آماده اجرای «قصیده‌ای برای نجمه» هستم، ترجیح می‌دهم در زمان و شرایط بهترین اجرای عموم داشته باشیم زیرا فعلاً مردم با توجه به شرایط استقبالی از تئاتر نمی‌کنند و از سوی دیگر حمایتی هم وجود ندارد که گروه‌ها متضرر نشوند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×