تئاتر

هنرمندان جوان مربی مدارس بیرجند می‌ شوند

انجمن هنرهای نمایشی استان خراسان جنوبی، ۱۵ هنرمند جوان را به عنوان مربی به مدارس بیرجند می‌فرستد.
به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ایران تئاتر، هنرمندان جوان انجمن هنرهای نمایشی استان خراسان جنوبی، طی تفاهم‌نامه‌ای، به عنوان مربی با مدارس شهرستان بیرجند همکاری می‌کنند.
اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی و معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان بیرجند، تفاهم‌نامه‌ای با انجمن هنرهای نمایشی استان منعقد کرده‌اند که بر اساس آن، برای بالابردن سطح کیفی آثار نمایشی دانش آموزان، تعدادی از جوانان علاقه‌مند به تولید نمایش در مدارس به عنوان مربی تئاتر به اداره آموزش و پرورش معرفی می‌شوند.
تعداد چهل متن نمایشی ویژه دانش آموزان، از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان به مربیان معرفی شده و مورد استقبال مدارس قرار گرفته است.
این اقدام در سال ۹۳ به صورت آزمایشی با تعداد ۵ نفر از هنرمندان پیگیری شد که رشد کمی و کیفی آثار دانش آموزان مقاطع اول و دوم متوسطه را به دنبال داشت.
این طرح در سایر شهرستان‌های استان از جمله قاین و بشرویه در حال پیگیری است.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سهم سه مرکز هنری از قراردادهای میلیاردی وزارت ارشاد در سال ۹۷

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فهرستی از قراردادهای منعقد شده این وزارتخانه در سال ۹۷ را منتشر کرد که برخی سرفصل‌های آن مرتبط با فعالیت‌های سه مرکز هنری است. به گزارش تئاتر آنلاین، «قراردادهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مبالغ بالای متوسط در سال ۱۳۹۷» عنوان جدولی است که از سوی وزارت ارشاد به